| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si prietenul meu 21, merge bine totu intre noi cand iesim si stam impreuna,dar cand e la facultate se schimba total,ii altfel,vorbeste altfel (mentionez) fosta lui prietena sta in orasu unde merge el la facultate,si nu s-au despartit de mult timp, cum a inceput de fapt totu intre noi, vorbeam de un an si ceva..intai am fost prieteni urma sa fim impreuna dar nu s-a mai intamplat atunci...au existat diferite discutii din cauza parintilor mei...si am lasat-o balta, eu chiar incepeam sa tin la el, dupa discutiile alea am fost intr-o stare naspa..nu mai aveam chef de nimic, o trecut ceva timp, el era din nou cu ea..si cand nu era totu ok intre ei mi-a scris,imi povestea ca se cearta cu ea si etc,eu incercam sa il ajut sa vorbesc cu el,dupa un timp s-a mai repetat povestea laughing no dar acum suntem impreuna,deci totu ii perfect cand iesim,in schimb cand e la facultate e foarte stresat,imi zice ca nu poate sa imi scrie mesaje non stop,ca nu vrea sa rateze anul din cauza ca nu stiu ce,eu il inteleg,nu ii genu sa zica prin mesaje ce simte si etc,nu prea stiu ce simte el exact pentru mine,si daca il intreb imi zice ca e din cauza ca e stresat,sa fie asta motivu? si mereu e nervos cand nu poate sa faca problemele alea ce le are,se enerveaza,eu chiar am ajuns sa tin la el enorm de mult,nu ma mai intereseaza nimic altceva,si e primul pentru care simt asta,si cu care am acceptat sa am o relatie,e baiatul perfect pentru mine si dintre tot baietii care incercau sa ma cucereasca doar el o reusit,dar simt ca nu simte la fel,desi cand iesim totu e perfect,cand e acolo ceva se intampla,facultatea e de vina? chiar nu vreau sa il pierd,si cand e asa in stari din astea,nici eu nu am chef de nimic,nu pot dormi,nu ma pot concentra pe scoala nimic, si nu mi s-a mai intamplat asta, reuseste sa ma schimbe sa fiu altfel.Cum as putea sa ii fiu alaturi cand e in stari de stres si etc? eu zic ca daca ar simti ce simt si eu, ar fi atfel

3 răspunsuri:
| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Telepatie cam asta e...dar incurajativa unu pe altu luati cate o pauza si vorbitiva bafta big grin

| anonim_4396 explică (pentru Zaharioaei_Radu_1988):

Paai eu daca incerc sa aduc in discutie tema asta, zice ca ii asa din cauza la facultate si dupa tot pe mine ma scoate vinovata ca nu vrea sa pice anul si din astea...ma gandeam ca poate o fi cu ea acolo...

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dami add la mess daca chiat vr sa te ajut rsuceava daca nu incearca sal calmezi sau discuta pe o tema pe placul lui. rsuceava e messul