| ema_2625 a întrebat:

Am 19 ani si sunt impreuna cu un baiat de 21 de ani, de 1 an.De la 3 saptamani mi-a zis sa facem sex.Eu l-am refuzat deoarece nu il cunosteam prea bine. Dupa un timp am aflat ca nu este prea serios.Chiar el a recunoscut ca a facut multe si ca a avut aventuri cu fete dar pe mine chiar ma iubeste sincer pentru ca sunt cuminte.Ne petreceam aproape fiecare zi impreuna iar el imi zicea mereu sa facem sex.Eu nu am cedat deoarece oricat de mult l-as iubi simt ca nu trebuie sa ma daruiesc lui pentru ca imi este teama sa nu ma paraseasca apoi.Eu sunt inca virgina. El spunea ca nu m-a inselat in acest un an, dar ca din cauza mea m-a inselat acum cateva saptamani.Inca mai tine legatura cu aceea care nu e fata serioasa.Eu il iubesc, dar mi-e teama sa nu vrea doar sex de la mine.Toti imi spun sa nu mai fiu cu el.Sunt dezorientata si nu stiu ce sa fac. El spune ca e vina mea ca nu am facut dragoste cu el. Oare e chiar vina mea sau a lui ca e insistent? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

Disper cand aud mereu aceeasi intrebare. Daca mai si spune ca te-a inselat din cauza ta si accepti situatia esti fraiera. Daca mai faci si sex cu el nu as avea cuvinte sa te calific... Cea mai buna solutie e sa te desparti de el.Asta e vrajeala de 2 bani. A vazut ca nu cedezi la cerere si ti-a spus ca a facut sex cu alta.Fii sigura ca a mai facut in nenumarate randuri sex cu alta/altele.Acum ti-a spus ca sa te santajeze, sa te faca sa te simti vinovata si sa cedezi de frica sa "nu-l pierzi". Ce dracu ai avea de pierdut?!big grin
Sex nu se face niciodata la cerere, ce e asa de greu de inteles?!big grin Daca e in stare sa te faca sa-ti doresti... faci! Daca iti cere, nu faci! Niciodata in nici un caz, fara sa te intrebi daca te iubeste sau o sa te paraseasca.Raspunsul e clar:Nu pierzi nimic daca nu faci!
Cine merita, nu cere niciodata!big grin

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice barbat care te-ar iubi ar rezista un an fara sa te insele si chiar mai mult. Adica daca eu maine as pleca in strainatate la o bursa un an, sotul meu ar putea sa ma insele si ar fi tot vina mea? Sa fim seriosi. Iubesti si respecti - astepti.

| monyk a răspuns:

Buna, intr-un fel amandoi aveti dreptate, atat el cat si tu; in legatura cu tine e normal sa mai astepti daca nu te simti pregatita, ca sa nu iti para rau pasul facut. DAca te iubeste, te va mai astepta; dar totusi daca as fi in locul lui, altfel ar sta treaba; e de inteles si el ca totusi si-a inceput viata sexuala, are 21 de ani, are si el nevoile lui, iar tu nu ii oferi ceea ce isi doreste.
DAca a stat cu tine un an fara sa faceti nimic e clar ca te iubeste, altfel nu ar fi asteptat asa mult timp, ca doar mai sunt fete, nu esti singura fata de pe pamant si nici virgina nu esti singura.
Ai totusi 19 ani, esti majora, nu stiu ce incovenient ar fi daca ti-ai incepe viata sexuala, totusi te sfatuiesc sa fi pregatita inainte de a o face.Ai 19 ani, ai o relatie de 1 an, il iubesti, banuiesc ca si el te iubeste, daca te protejezi nu vad de ce nu ai face-o, ma gandesc ca ar fi din iubire, dar na...nu vreau sa te infuientez gresit, ai timp si pentru.sex.Dar niciodata nu poti garanta ca un baiat va ramane cu tine mereu; poate el chiar te iubeste si nu te va parasi, cine stie, tu il cunosti mai bine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Deşi nu fac asta zilnic, de data aceasta sunt nevoit să spun că CEL MAI BUN RĂSPUNS aparţine utilizatorului monyk16!
Dacă vroia NUMAI şi NUMAI sex stai tu calmă că nu stătea un an!

Sănătate, protejaţi-vă şi spor!

| catthshshshs a răspuns:

Din tot ce ai expus tu aici, este aratat destul de clar faptul ca el numai sex doreste. Si bine faci si ai facut, ca nu i-ai cedat. E si normal sa te intrebi daca vrea doar sex de la tine.
Nu toti baietii vor sex, dar el face parte din categoria celor care vor!
Da-i cat mai repede papucii ca sa nu mai ai si alte intamplari neplacute cu el. Crede-ma, nu poti schimba un om neserios, nu conteaza cat de mult ai incerca tu sa faci asta, asa l-a lasat natura.

cami
| cami a răspuns:

Parerea mea este ca la inceput a vrut doar sex de la tine, insa cu timpul a realizat pe langa asta, mai tine si la tine. Trebuie sa iti mentii echilibrul, si sa te daruiesti exact cand simti ca este momentul, peste o saptamana, luna, un an?! Totul depinde de el, de comportamentul lui.

| Farcas a răspuns:

Dificila situatie! Nu pot sa spun ca vrea doar sex de la tine caci daca vroai doar asta te parasea de mult din moment ce nu i-ai dat dar tot a ramas cu tine un an chiar ceea ce indica faptul ca tine la tine si nu te poate lasa chiar asa usor ca nici baiatilor nu le e usor dupa un an de relatie dar scuze ca zic asta e prea obsedat de sex si nu poate daca nu o face asta fiind motivul pentru care s-a dus la alta. Daca nu vrei si nu te simti inca pregatita nu ceda insa spune`i si lui ca daca vrea sa te astepte sa te astepte fara sa o mai faca cu altele, nu accepta sa te insele chiar daca il iubesti.

| VodkaCoca a răspuns:

Nu e vorba ca vrea doar sex dar gandeste'te ca el are 21 de ani are si el nevoile lui, daca avea 16-17 mai ziceam sa asteptati, insa daca tu nu te simti pregatita sa nu o faci ca mai tarziu ai sa regreti, totul trebuie sa vina de la sine nu sa te techineze el la cap in continu, si daca te'a inselat putea sa tina pentru el dar pe o parte il inteleg ca la 21 de ani sa stea un an fara nimic cam greu, adica rar baieti de genu sa stea la 21 de ani, ani de zile sa isi astepte prietena, si in plus daca nu tinea la tine poate nu statea un an dupa tine sa tina o relatie, dar eu am un prieten care a stat cu o fata un an si ceva ea era virgina si s'au tot certat si na el oricum nu mai simtea acceasi sentimente pentru ea si el a zis ca continua relatia pana cand nu ii da ce isi doreste si ii da papuci el intre timp se ducea si cu altele si nu dupa un an de cand statea cu ea, probabil ca ti'a zis ca te'a inselat ca sa ii dai tu ceea ce isi doreste sa te faca sa te simti aiurea ca tu nu ii dai ce isi doreste, acum tu il cunosti mai bine stii cam ce il duce capu dar ai grija, pune'l la niste probe s'au fa ceva ca sa iti dai seama, de exemplu ai putea pune o prietena dea ta pe care el nu o cunoaste sa se dea la el sa'l intrebe daca are prietena si asa sa afle cam ce gandeste el in privinta voastra, am stat si eu cu un baiat cu mine se comporta super si se dadea la prietene de-ale mele le cerea sa iasa cu el el nestiind ca sunt prietene de-ale mele, si ele l'au intrebat daca are prietena si el a zis ca da dar vrea sa rupa rel cu mine ca nu ne mai intelegem, si totul era perfect intre noi. oh go on

soothe
| soothe a răspuns:

Vrea sa faca sex cu tine si probabil ca o sa fac, ti-a prins punctul slab. Faci cum crezi, dar macar sa o faci cu cineva pe care il iubesti si tii Sigur ca te iubeste. Chestia cu parasitul se poate intampla oricum. Viata nu da garantii!

| Lorelai a răspuns:

Tie chiar nu iti e calt ca baiatul asta vrea doar sex de la tine? Tu nu ai nici o vina, e nornal sa o faci cu un baiat in care ai incredere deplina si nu cu unul ca el care e insistent si te face si iti si spune ca tu esti vinovata. Nu te iubeste, nu o face cu el, nu ceda, o sa vezi cat de bine e sa fii iubita cand o sa fii cu un baiat care merita sa faci acest pas cu el. Bafta!

| madagascar a răspuns:

Nu trebuie sa iti incepi viata sexuala cu un dobitoc care nu stie sa te respecte, cand o sa te aprecieze cu adevarat atunci va avea dreptul sa aiba vreo relatie cu tine, lasa-l cat nu e prea tarziu, nu ai de ce sa te simti vinovata nu te merita, e prea imatur si incult pentru secolul asta.

| Frogie a răspuns:

Daca intr-adevar te iubeste, poate astepta daca tu nu esti pregatita. Dar dupa cum am inteles, te preseaza sa faci lucrul asta. Nu prea il vad un baiat serios avand in vedere ca te-a inselat si ca iti cere sa te culci cu el tot timpul, stiind ca tu nu esti pregatita. Ai facut bine ca nu ai acceptat, poate doar asta vrea pana la urma! Sfatul meu este sa vorbesti deschis cu el despre asta, sa incerci sa-i explici ca nu esti pregatita. Daca nici atunci nu va intelege, stii ce ai de facut!

| Frogie a răspuns:

Da, dar totusi nu trebuia sa ne dai tuturor stupid! Fiecare cu parerea lui, iar eu chiar nu vad ce e asa stupid in raspunsul meu!winking

| alonet a răspuns:

E o cinste sa fi virgina la varsta ta in conditile actuale ale vietii, fi sigura ca dupa ce faci sex cu el iti va da liber, argumentez ca el probabil ca nu s-a culcat cu o virgina pana acum, si clar ca fiind virgina nu ai de unde sa stii cum sa il faci sa se simta bine, asa ca tot va mai trece din cand in cad si pe la altele, asta daca nu te inveti sa faci sex de calitate in timp scurt. ca idee in situatia in care esti consider ca te va viola cu acordul tau happy spor in luarea decizilor bune

Răspuns utilizator avertizat
| iulyan a răspuns:

El profita de tine. fara reprosuri.asa sunt unii.tot te framanta pana zici "no hai ca o fac". s-ar putea sa-i placa sau nu.si atunci intr-un final gaseste alta si te paraseste.sad...cam nasol din pacate. iar daca il parasesti sa nu devina violent.aia ii baiustraight face

| Allegria a răspuns:

Din moment ce iti reproseaza chestia asta...eu zic sa renunti la el.

| SummerSmile97 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa faci asta deoarece se poate intampla sa o faca si apoi sa te lase balta...si daca tot insista el profita de tine

| YoSeBbY a răspuns:

Nul lua in seama ca cica te iuibeste is doar vb Ai mai multa rabdare cu el cunoastel mai bine vezi ai grija sa nu te insele ca e probabil si sa te insele. Oricum dupa cum vb eu as zice mai bine sal parasesti ca dupa ce face sex cu uh sigur o sa te paraseasca iti zic sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OK, probabil iubeste aventurile de o noapte! Te-a inselat? In locul tau (si crede-ma c-am fos) ieasi da papucii! Chiear daca il mai iubesc, eu, nu-stiu ce sa spun! x-( Ascultati inima, dar daca te culci cu cineva, macar sa-l iubesti, si el sa te iubeasca la felsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca nu e vina ta. trebuia sa-ti dai seama ce fel de baiat e, din momentul in care a inceput sa te streseze ca vre sa se culce cu tine. ma bucur pentru tine ca ai reusit sa faci fata tentatiei si sa nu te culci cu el. daca te iubea intr-adevar asa cum se lauda, te astepta si 2 ani de zile, nu fugea repede la alta. il inteleg ca e baiat si ca e greu sa stea fara sa faca sex, dar sunt alte metode prin care sa se "elibereze" nu sa dea fuga la alta. parerea mea este ca, gestul pe care l-a facut, nu e prea ok si bine ar fi sa il parasesti, nu mai pierde timpul cu el, sunt sigura ca iti vei gasi pe altcineva care sa te merite. good luck!