| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si sunt impreuna cu un baiat de 21 de ani, de 1 an.De la 3 saptamani mi-a zis sa facem sex.Eu l-am refuzat deoarece nu il cunosteam prea bine. Dupa un timp am aflat ca nu este prea serios.Chiar el a recunoscut ca a facut multe si ca a avut aventuri cu fete dar pe mine chiar ma iubeste sincer pentru ca sunt cuminte.Ne petreceam aproape fiecare zi impreuna iar el imi zicea mereu sa facem sex.Eu nu am cedat deoarece oricat de mult l-as iubi simt ca nu trebuie sa ma daruiesc lui pentru ca imi este teama sa nu ma paraseasca apoi.Eu sunt inca virgina. El spunea ca nu m-a inselat in acest un an, dar ca din cauza mea m-a inselat acum cateva saptamani.Inca mai tine legatura cu aceea care nu e fata serioasa.Eu il iubesc, dar mi-e teama sa nu vrea doar sex de la mine.Toti imi spun sa nu mai fiu cu el.Sunt dezorientata si nu stiu ce sa fac. El spune ca e vina mea ca nu am facut dragoste cu el. Oare e chiar vina mea sau a lui ca e insistent?

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Vina totala e a lui.Si nu din cauza ta te-a inselat, daca te iubea asa cum zice nu o facea.Cred ca cel mai bine e sa iesi din aceasta relatie, chiar daca iti e greu.Vei gasi un baiat care sa te merite si crede-ma pe cuvant ca vei sti din prima zi daca sa faci dragoste sau nu cu el. O stiu din propia experienta.Bafta!

| unione a răspuns:

Daca a stat un an pe uscat il inteleg, are 21 de ani totusi...nu stiu cati ar fi rezistat eroic ca acest tanar. Parca si simt durerile pe care le avea dupa o seara petrecuta cu tine

| emilia21 a răspuns:

Paraseste-l nu e pentru tine, se vede de la distanta ca e aventurier. Sa nu te simti vinovata, nicicand, e un baiat care nu are ce sa caute langa tine!
Esti tanara si ai destul timp sa iti incepi si viata sexuala.
Ai grija cu baietii sunt multi de genul asta, priveste bine, pana sa devii prietena cuiva.

| pisicutsa a răspuns:

El e un neruşinat, căci dacă întradevăr te-ar iubi nu ţi'ar cere relaţii sexuale şi nu te'ar înşela, de aceea pot să'ţi spun cu siguranţă că prietenii tăi au dreptate. Dacă te stimezi şi stimez faptul că eşti fată de treabă, uită'l. Ştiu că e greu să te dezici de omul care îl iubeşti, el doar nu te iubeşte dacă cere atît de insistent una şi aceeaşi. Să'i transmiţi din partea mea că e o persoană mîrşavă care se foloseşte de fete virgine, un ticălos şi jumătate!

| aleksy a răspuns:

Din moment ce el si-a inceput viata sexuala este un chin pentru el sa stea "pe uscat" cu tine.acum are si el nevoile lui...

| iverson a răspuns:

De respectat ca ai 19 ani si inca esti virgina ( parerea mea ). Nu tine la tine, da-i papucii, nu te merita. De ce? daca ar fi tinut la tine cu adevarat te putea astepta.

| Eva9610 a răspuns:

E un nesimtit! Daca nu poate sa astepte pana cand esti pregatita inseamna ca nu te iubeste. Mai ales ca te-a inselat.