| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Mi-am facut un prieten.Chiar.mor de ellove struck. E mult mai mare ca mine si eu inca nu am implinit 18 ani.Mai am 4 luni.Stiu sigur ca o sa vrea sex.Eu nu vreau sa ii dau nimic.Pt ca totusi nu il cunosc asa bine si poate nu o sa raman cu el.Sunt virgina.si o sa il refuz si o sa ma paraseasca.stiu sigur pentru ca este foarte mare. ce as` putea sa ii zic? nu vreau sa il pierdstraight face

11 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Daca te va parasi pentru ca nu ii oferi sex, atunci nu te iubeste si nu are ganduri serioase cu tine! Nu fii fraiera sa-i accepti santajul! Sunt baieti dispusi sa astepte cat va fi nevoie! Doar ca e de datoria ta sa-i gasesti!winking Iubirea adevarata nu vine din pat! Reflecteaza!winking

| alylove15 a răspuns:

Daca as fi in locul tau i-as spune ca nu sunt pregatita...si daca te plate te va astepta. daca vrea sa se culce cu tine va insista mai mult.
Dar pana la urma nu e singurul baiat din lumea asta sunt si altii, daca va vrea neaparat sa se culce cu tine inseamna ca nu te merita.

| Daei a răspuns:

Pai cati ani are? De ce esti cu el daca e atat de mare si nu poti sa ii oferi de ce anume are nevoie? Din cate spui tu esti un copil pe langa el.

| FreakyFred a răspuns:

Incepe sa-mi placa mult categoria asta laughing
Este mult mai mare ca tine? De ce? Asta este primul lucru pe care nu l-am inteles la voi. De ce va cuplati cu tot felul de pedofili. Nu vorbesc neaparat de cazul tau, pentru ca nu stiu cu cat e mai mare. Dar am auzit de o gramada de fete de 14-16 ani care se cupleaza cu tipi de 26-36 de ani. Nu vad sensu.

Interesant e ca tu nu pari naiva ca altele. Constientizezi ca vrea sex. Multe nu o fac. Asta e bine dar nu te ajuta decat daca realizezi ca nu ai nevoie de el.

Ia mai gandeste-te si poate pana atunci gasesti altul de 18-20 de ani cu care vei avea alte probleme. Pana atunci, noroc.

| RougeEttiquete a răspuns:

Poi daca vrea asta.inseamna ca vrea doar sa distreze si gata.tu la inceput sa ii spui ca te mai gandesti.Si daca vezi ca tot insista inseamna ca vrea sa profite.crede-ma.toti vor asta.si cu ce raman? Cu mandria ca ai fost a lor.

| Liviu_8392 a răspuns:

Daca iti place asa mult tipul ai puta sa-ti incepi viata sexuala cu el, pentru ca o data si o data tot trebuie sa o faci, conform experientei multe tipe au inceput viata sexuala cu persoane nepotruvite si nu isi amintesc de acea zi cu placere, e evident ca nu o sa ramai cu el pentru totdeauna dar daca ti la el si el tine la tine incearca sa-i oferi incredera necesara pentru a transforma ziua ta de preferat sa fie magica fiind cu tipu care-ti place. In modul asta o sa ai amintiri placute si sunt sigur esti pregatita. have fun, don't waste your time.

| horisirb a răspuns:

Ai putea sa-i faci sex oral... in caz ca asta nu te deranjeaza... il va potoli pentru o vreme

| Mihai_6441 a răspuns:

Pai in primul rand la multi ani de pe acum happy faci 18 si zici ca este mai mare? pai se zice ca cei mari gandesc altfel sunt mai maturi, dar depinde acum, ar putea sa iti ceara...da daca il refuzi ar putea sa te paraseasca sunt baieti in ziua de azi care vor numai asta de la o fata si pe urma trec la altele na asta e adevarul, de cant timp sunteti impreuna? daca e de 1 luna cam asa nu e bine ai putea sa ii spui sa mai asteptati ca nu esti pregatita chestii de genul asta, nu trebuie sa va grabiti, totul vine de la sine happy, iti dau exemplu asa am fost si eu prietena mea i-am zis la fel si a zis ca asa e mai bine dar ne-am despartit din niste motive aiurea ( incapatanarea si nehotararea pe care o avea distrugea relatia ) eh trecem peste, eu ti-am zis happy

| AmalyaWwe_2461 a răspuns:

Pai explica-i situatia, spune-i ca nu esti pregatita iar el daca te iubeste te va astepta pana cand vei fi pregatitahappy!

| crysa_5763 a răspuns:

Buna in primul rand ar trebui sa te gandesti la tine... "virginitatea" este cel mai de pret lucru pe care noi fetele il avem, daca el cu adevarat tine la tine te va asteptate pana vei fi pregatita. Daca un baiat nu respecta dorintele tale atunci nicioadata nu vei fi fericita.Respecta-te ca si femeia nu lasa ca nici un baiat sa te calce in picioare. Nu te oferi pentru "sex" ci ofera-te pentru "dragoste".

| JustAlaN a răspuns:

Cred ca un baiat nu poate cere mai mult de la o fata, daca o iubeste si mai este si virgina, bineinteles ca te va astepta.Eu am 19ani si sunt cu2ani mai mare decat prietena mea, suntem de 2ani impreuna si a trebuit sa o astept 6luni, pana am facut sex si nu imi pare rau...am iubito, inca o iubesc si orice baiat care te va iubi va astepta pana vei fi pregatita! Mult succes si nu fa lucruri nechibzuite...