| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani, sunt virgin si urmeaza sa fac sex cu prietena mea, care a mai facut-o.
Grija cea mai mare este ca la orice barbat, sa nu dezamagesti asta constand in a mentine o erectie lunga.
In timpul masturbarii ejaculez dupa 3, 4 minute, nu stiu cat este de ok sau nu...
Am o intrebare: este ok sa ma masturbez inainte de sex, va dura mai mult?
p.s: nu-mi spuneti despre preludiu si alte cele, despre asta m-am documentat insa la intrebarea aceasta n-am primit un raspuns sigur.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Grija ta cea mai mare ar trebui sa fie folosinta prezervativul, pentru ca oricum te vei scapa pe tine dupa cateva secunde, asta este sigur, asa se intampla intotdeauana la prima partida sexuala.
Nu face nici o diferenta daca te masturbezi inainte, de aceea nu ai primit nici un raspuns, chiar risti sa nu se mai scoale.
In plus, sperma ramasa pe etava de la masturbare, poate sa lase fata imediat insarcinata, daca este in perioada fertila si daca iti introduci penisul fara prezervativ, chiar si pentru 1 secunda, in vaginul ei.
Dar face o diferenta enorma, daca intai pregatesti fata pentru sex, facandu-i un preludiu bun si apoi ajungeti la sexul cu penetrare, ca si ea sa simta ceva, cat de cat, ca nu se va astepta sa o satisfaci de prima oara vaginal, dar macar clitoridian sa o faci ( ca de ala ai nevoie de deget sau limba numai).