| Dennysa1995hcz a întrebat:

Am 20 de ani si stau cu prietenul meu in aceeasi casa de 2 ani.De la un timp ne certam foarte des si el imi tot reproseaza ca eu numai sunt virgina si noi am facut sex acum 7 ani prima data si eram virgina orice ias spune el ma ameninta ca pleaca daca ii spun sa plece ma ameninta ca va pune lumea sa ma bata il iubesc dar incep sa ma racesc un sfat va rog eu numai inteleg

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ii sa mergi sa le spui parintilor tai ei o sa poata sa te protejeze de el, sau macar unei prietene/prieten ca sa fii sigura ca ai un mod de scapare in caz ca se intampla ceva mai grav. Eu cred ca ar trebui sa i-ei un timp departe de el, o saptamana doua si sa te gandesti daca relatia asta mai are un viitor sau nu, crede-ma daca continui asa nimic nu o sa se opreasca doar o sa se agraveze. Poate v-ati obisnuit prea mult unul cu celalalt si tot a devenit plictisitor si enervant, luati un timp liber unul de la celalalt, poate asa realizeaza si el ca te iubeste cu adevarat si ca trecutul numai conteaza doar ce va fi in viitor. Sper sa te ajute si sa i-ei timpul acela liber nu vreau sa se agraveze si sa se intample ceva, ai grija de tine :*.

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Stai, stai, ai spus cumva ca te-a amenitat ca te bate si totusi in momentul asta esti cu el in casa? Fata, tu gandesti? Omul asta nu te iubeste si posibil sa nu o fi facut niciodata. Da-l afara din casa cu tot cu lucrurile lui. Lumea nu s-a sfarsit la el. Gaseste pe cineva sa te merite, sa te iubeasca si in primul rand sa te respecte.
Asta nu e om! Nu fii fraiera ca majoritatea ce stau cu un "baiat" desi le bat, injura si le trateaza prost, doar pentru ca iubesc. Nu, asta nu e iubire si nu a existat niciodata.

| Bianca1001Bia a răspuns:

Ati facut sex cand aveai 13 ani... foarte urat pentru corpul tau, i te'ai daruit atunci. Daca tie iti e frica sa stai langa el, de ce o faci? Daca pune lumea sa te bata, exista politie, nu stiu ce fel de om este, si cum dracu vrea sa fii virgina cand e te-a dezvirginat? ce crede ca futio persoana si ea ramane la fel? ce nesimtit. scuza-mi exprimarea. eu zic sa faci cum crezi ca este mai bine petntru tine, dar gandind la rece happy, ai mare mare grija de tine

| Alcyon a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

A vazut-o ca-i naiva, si ce si-a zis: hai ca-mi merge. Din pacate, se pare ca nici la 20 de ani nu s-a desteptat.

| Morenna10 a răspuns:

Mai cunosc cazuri de genul acesta, el cauta o cale de scapare, nu tine la tine, mai bine mergi pe drumul tau.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa constientizezi ca s-a plictisit de tine si doreste sa-si recastige libertatea pierduta.Relatia dintre voi a ajuns in stadiul final din care nu vei reusi sa-l refaci oricat te-ai stradui tu deoarece el doreste contrariul. Norocul tau consta in faptul ca esti inca tanara si cel mai important, esti o fata cuminte. Incearca sa-ti refaci viata alaturi de cineva care chiar te va aprecia si posibil si iubi.

| neutrino a răspuns:

Da-l afara urgent din casa si inlocuieste-l cu altul.

| Emilian65 a răspuns:

Daca este atat de obraznic cu tine si nu recoaste ca te-a dezvirginat, lasa-l si gaseste-ti un iubit care sa te iubesca cu adevarat.

| SkyPilot a răspuns:

Ce nesimtit e! Adica el a fost primul si tot el stramba din nas acum? Pune-l sa-ti plateasca o himenoplastie!
Fa-l sa plece el, relatia voastra nu mai are viitor. Nu il mai lasa sa te atinga, acum nu apreciaza ce are. Nu va pune pe nimeni sa te bata, alt argument nu are. Stiu ca o despartire este dificila, dar niste ani in plus de chin vor fi si mai dificili.

| Alcyon a răspuns:

Eu nu inteleg ce cauti in relatia asta?! Amenintari? Batai? Chiar nu-ti doresti sa ai si tu o viata normala, cum au altii?

| Lawliet14 a răspuns:

Bine ca n-ai facut la 10 pentru prima data, ca tot acolo erai.

Răspuns utilizator avertizat