| olgutza20 a întrebat:

Am 21 de ani,,, am avut cu un singur baiat relatii sexuale timp de 6 ani, ne-am despartit si iata deja a trecut un de cind n-am mai avut relatii, problema e ca de fiecare data cind fac cunostinta cu un baiat si ne vedem cite o luna doua si se ajunge vorba despre sex fac tot posibilul ca sa fug de la asta si nu ma mai vad cu el si numai raspund nici la telefon cu toata ca baiatul imi place si ma atrage dar miee frica sa incerc cu alt barbat,,, poate ma ajutati cu un sfat

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

E normal sa te avecteze la inceput! dar asteapta, in timp vei putea sa simti iar o adevarata dragoste, si ai sa fi multumita de tine ca si caracter si ca fata! important este sa mai astepti un pic sa-ti reaca, dupa 6 ani. nu e de mirare! e normal sa fi bulversata, mai ales daca ai depus sentimente si ti-ai si inceput viata sexuala cu el! sfatul meu e: daca ti-ai inceput viata sexuala, asta nu inseamna ca trebuie sa te si daruiesti o aletei persoane dupa o luna. ca doar ce conteaza?! ca oricum numai esti. asa zic unele! straight face dar e de preferat sa te faci asteptata si iubita in continuare, acum cum consideri, daca a fost important acei 6 ani din viata ta. daca l-ai iubit, nu-ti cunosc motivele, de ce v-ati despartit dar ai putea incerca o reimpacare! a fost primul barbat din viata ta, nu o sa il poti uita atat de usor si remuscarile vor avea parte in viata ta, chiar daca zici ca l-ai uitat! mi-ar placea sa te ajut, sa ma contactezi daca doresti si consideri ca poti lua partea buna din mesajul meu! muahh:*

7 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Pai erai obisnuita cu fostul tau prieten.
Eu zic sa lasi lucrurile sa curga usor sa vezi ce se intampla...in intimitatea voastra,nu este nevoie sa se termine neaparat cu sex, azi mai zboara o haina, maine alta usor usor pana va ia valul.
happy

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Te inteleg perfect.Pai esti obisnuita cu el, sa faci asta cu el. Sfatul meu este sa incerci sa nu mai fugi de asta daca place pe cineva cu adevarat pebtru ca va fi totul bine.am spus daca il placi nu oricare.Cel mai bine asa este

Răspuns utilizator avertizat
| Mariella a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie frica, atata timp cat exista incredere. asteapta pana cand gasesti un barbat care sa te faca sa nu iti mai fie frica, unul care sa nu te streseze prea mult cu chestia asta, unul care sa inteleaga faptul ca ai o oarecare retinere, caruia ii poti spune motivul pentru care iti vine sa fugi, dar totusi sa fie langa tine si sa te faca sa te simti mai okai in legatura cu asta...

| dutzaaaa a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica absolut deloc. O sa fie aproape la fel. De obicei totul vine de la sine. Nu poti sa stai asa "izolata" fata de alti baieti. Trebuie sa treci peste asta! Nu trebuie sa-ti fie frica. NU AI DE CE! Sper ca te-am ajutat! Invinge-ti teama!

| lauramonica a răspuns:

Pai eu zic sa va intalniti si sa incercatk.nu ai nimic de pierdut.nu mai esti virginawinking

| Alexandra909 a răspuns:

Stii ca este vorba aceea :"Incercarea moarte nu are." Incearca ca sa nu fugi, pentru ca asa o sa faci mereu.Incearca sa uiti de fostul', poate este mai bun acesta decat el.Succes!:*