| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt virgina. Am incercat pana acum sa imi infrang pofta sexuala cum am putut mai bine, si deja simt ca nu mai suport. Zilnic simt nevoia de sex, ma dispera. Uneori nu mai pot sa imi fac activitatile zilnice din cauza asta. Devine din ce in ce mai frustrant. Nu vreau sa imi incep viata sexuala pentru ca nu am avut niciodata prieten si eu acum am o perioada solicitanta la facultate si la munca, multe proiecte, multa scoala, zero distractie sau timp liber.

Ceva sfaturi sa imi potolesc pofta fara sex? Chiar nu am timp de asta pentru ca vine la pachet cu multe altele.

46 răspunsuri:
| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Atunci care ar mai fi diferenta dintre o prostituata, care se culca oricand, cu oricine, pentru bani, si una care se culca cu cineva tot asa la intamplare pentru a isi satisface nevoia?"

Cand faci sex de placere, nu esti prostituata, nici macar curva. La prostituate e ca mersul la serviciu. In plus, prostituata face cu cine plateste, tu poti face cu cine vrei tu. Oricum, asta cu "ma marit virgin/a", e o tampenie cat casa.

"Eu nu sunt genul de persoana care, daca nu merge prima relatie, sa caut in alta parte."

Pai ce faci daca nu merge prima, ramai ne...satisfacuta toata viata?!hee hee

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit, dar i-am zis eu acu 30 minute cam, ce sa faca.

| LoveSleep a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa fii foarte plictisitor si anost ca om sa pui pret pe virginitate. Altceva de valoare nu ai sa dai, de te obsedeaza atat ideea de virginitate?

Un principiu e ceva dupa care iti ghidezi viata, nu o restrictie pe care to-o impui cu greu.

Daca vrei sa faci sex, dar nu o faci, cauzele sunt altele. Du-te la psiholog.

Si care e obsesia pentru prostituate? Cum alegerea de a face sex pe bani are vreo treaba cu caracterul sau valoarea unei persoane? Cine a decis ca sa faci sex pe bani e un lucru negativ? Societatea? Societatea a decis si ca daca ai 21 de ani si esti virgina, esti urata. Sa ne luam dupa ea?

Pui prea mult pret pe ceva ce nu are deloc valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

N-ai inteles nimic. Am principii. Nu sunt ieftina sa ma culc cu oricine doar pentru a imi satisface lucrul asta. Dar tu ai parerea ta, asa cum eu am parerea mea. Punct.

| VoidEternal a răspuns:

Daca masturbarea mai mult îți crește pofta... You're doing it wrong.

Una peste alta cred că un psiholog te poate ajuta, dar cumva am impresia că nu o să-ți placă ce o sa auzi de la el/ea.

| wildthing a răspuns:

Ok, nu vrei nici sa te masturbezi, pentru ca dintr-un motiv care-mi scapa, asta iti face mai mult rau decat bine. In mod normal, masturbarea ar trebui sa te elibereze de presiune. Esti sigura ca atunci cand te masturbai ai mers pana la capat, adica reuseai sa-ti dai drumu'?
Oricum, mai am o sugestie pentru tine, daca nu vrei sa ti-o tragi cu un barbat fara sa existe conexiunea de care ai tu nevoie, lucru pe care il inteleg si il respect...te-ai gandit insa sa o faci cu o prietena? Poate daca o faci cu o femeie si nu cu un barbat, nu te mai simti "ieftina" culcandu-te cu oricine pentru a te satisface, pentru ca sunteti amandoua femei si se pune problema altfel. Sper sa nu te superi pentru sugestia asta, asa functioneaza mintea mea, e mai alambicata. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apreciez ca mai sunt fete ca tine.
Totul porneste de la ganduri.
Nu incerca sa lupti cu ele, probabil nu esti destul de experimentata.
Doar fugi de aceste ganduri.
Si depinde mult si de ceea ce vezi.
Ochii sunt fereastra sufletului.
De multe ori suntem prea slabi si mai bine ne ferim privirea decat sa intre in noi ceva ce ne poate starni poftele.

| Atlas33 a răspuns:

Vad ca se preocupa mult oamenii pentru tine, pe-aici. Mai mult am impresia ca ii excita gandul si dorinta ta in sine. Nu incerca sa infrangi dorinta sexuala, este ca si cum ti-ai bate joc de maretia naturii..lasa-te consumata de pofta, de imaginatia, simturi si senzatii, traieste-le ca si cum ar fi aievea, pentru ca nu sexul in sine desavarseste si consuma dorinta sexuala. ..Lasa-ti mintea libera, arde tot, fa-le scrum si dupa va disparea pentru 2-3 zile aceasta pofta innebunitoare.Cauta-ti un baiat cat mai curand posibil, fa sex, viata e scurta, furmoasa si nici nu-ti imaginezi cate femei de 40 de ani si-ar dori sa fie acum in locul tau si sa puna intrebarea asta aici. Crede-ma ca nu ar mai intreba pe nimeni nimic,si si-ar lua lumea in cap sa-si satisfaca placerile vietii. Tine minte, sunt alea care vor sa traga profit dintr-o relatie,nu alea care se duc sa se **** de placere. Oricum in viata asta,o femeie daca este frumoasa si arata bine,ca vrea sau nu, va fi numita curva. Ar trebui sa te mandresti daca cineva te-ar face curva, denota ca esti o femeie importanta, interesanta, dorita si frumoasa...si nu conteaza ca esti dactilografa, politista sau croitoreasa, la urma urmei purtati toate fuste si tocuri cui.

| LonelyGuy07 a răspuns:

E imposibil asa ceva in 2022 unde feminismul se extinde cu viteza luminii sa citesc o astfel de intrebare, doua cauze ori ai pretentii ASTRONOMICE in materie de barbatii fie esti urata pe romaneste si niciunul nu vrea sa ti-o traga, ca te simti jignita sau nu mi se rupe poola

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LonelyGuy07):

Tu cand stranuti, scuipi pooli, bulangiule. Mori cu poola in gat. laughing)

| farazaharsweet a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună. Incearcă sa iti faci o relatie la distanta. Gaseste un baiat cu care sa vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Sunt in aceeasi situatie. Da, eu una aleg sa raman nesatisfacuta toata viata. Ce e asa wow?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ca nu e wow. Mai degraba e bleah.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Bleah cred ca sunt astia care atunci cand stranuta, scuipa pwli laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Ce, nu mai zici nimic? laughing))))))))

| MihaiBuliga a răspuns:

Noi suntem prietenii, ai nevoie de noi? Eu cu cetrut mergem cu trotineta, da-mi locatia te **** de te rupem eu cu cetrut