| Yusuf14 a întrebat:

Am 23 de ani si iubitul meu are 53 de ani, eu sunt virgină încă si mi-e putin teama ca nu va merge relația. El dorește si un copil. Cum sa-mi dau seama daca sunt pregatita sau nu?

Răspuns Câştigător
| Ale080999 a răspuns:

Iti e teama ca nu va merge relatia, ca nu esti pregatita pentru un copil, astea deja sunt semne de intrebare si inseamna ca nu esti fericita 100% in relatie. Este vorba si de o diferenta semnificativa de varsta, de gandire si asa mai departe, trebuie sa te gandesti bine daca vrei relatia asta si pe urma daca esti pregatita sa devii mama. Un copil il faci cand esti tu in primul rand pregatita si cand nu te simti presata de partener pentru ca tu duci sarcina, nu el si asa mai departe. Si, fiind diferenta asta de varsta trebuie sa te astepti sa te judece lumea pentru ca asa sunt oamenii judeca dar cand tu esti 100% fericita, simti ca iubesti si ca esti iubita, atunci sa nu te intereseze ce spune lumea.

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ar putea fi tată. Te va lăsa după ce vei naste copilul. Si va cauta altă prospatura.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti gerontofila?

| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc ca ai avea mai mult de 14 ani, odata ce i pe alt topic spui ca-ti este frica de intuneric, precum copii mici.
Probabil ca si intrebarea asta este una inventata, de plictiseala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intra in legatura cu Irina Tanase careiti poate oferi raspunsuri la toate intrebarile fara raspuns pe care le ai in acest moment. https://stirileprotv.ro/......-tata.html

| LoveSleep a răspuns:

Ce ar putea merge prost? În cel mai rău caz, te dă afară din casă sau te înșeală peste câțiva ani și rămâi cu un gol atât în viața personală cât și în cea profesională. Dar e ok, oricum sunt doar babe la Penny la casa de marcat, pe tine nici nu te pun să dai interviu.

| Andreeush a răspuns:

Ce ai văzut tu la un om de 53 de ani?
Tu când vei avea 30 de ani el va avea 60 de ani. Crezi că vei putea să mai stai cu el?

| OldSoul a răspuns:

Un iubit mai tanar nu ai gasit si tu?

| alina2k18 a răspuns:

Voi nici nu v-ati *** sau mutat impreuna si ala deja vrea copil?
Ahahahaha laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Pai da e barbat matur cu capul pe umeri, doar nu o vrea copil cu o baba uzată și probabil divorțată laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îmi place când lumea pune botul la trolli.

| Apokales a răspuns:

In primul rand si eu am 23 de ani, iar la 23 de ani, in general, nu sti ce vrei. El are 53 de ani mai are putin si nu va mai putea face un copil si este disperat, probabil. Parerea mea, n-o face. Esti matura si pregatita de decizii importante undeva pe la 30, cred eu. Totusi de ce nu iti intrebi familia, prietenii?

| ancaval a răspuns:

Caută unul de vârsta ta.
53 nu ți se pare prea mult?

| GabrielGL a răspuns (pentru ancaval):

Dar ceva e la mijloc... A da bani sigur

| ancaval a răspuns (pentru GabrielGL):

Dacă e vorba de bani, atunci rău destul că merge pe ideea asta...

| CleanHeart a răspuns:

Unul mai tanar nu ti-ai gasit si tu? Daca nu e la vrajeala intrebarea sa stii ca e o diferenta mare de varsta si azi maine face 60 de ani, tie iti trebuie unu plin de viata si viu.
Sper sa nu te simti ofticata, nu am avut intentia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai pus întrebarea asta înseamnă că nu ești pregătită fiindcă dacă erai nu mai puneai aceasta întrebare știai deja ce trebuie sa faci sau nu. Eu zic sa nu te grăbești și sa te mai gândești dacă e bărbatu vieții cu care sa întemeiez o familie sa faci un copil și sa îți pierzi virginitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| ContAnoNiMMM a răspuns:

Eu zic sa-ti dai seama ca nu este moral sa faci copil cu un om de 2 ori mai in varsta decat tine, cat despre pregatire, este momentul ala in care esti impacata emotional, ca fizic ma gandesc ca esti tot timpul?

| Yusuf14 explică:

Nu m ați ajutat cu nimic! Stiti numai sa judecati. Urattttttt

| Yusuf14 explică:

Pardon, are 52hee hee)

| Ninoniobu a răspuns:

Meeeehh,23 cu 53 nu prea ar merge...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ninoniobu):

Dar in cazul lui Irina Petrescu 27 ani si Liviu Dragnea 57 ani... merge? Crezi ca acestia vor avea o casnicie lunga si fericita?