| Maria1678 a întrebat:

Hei! Cum imi pot da seama ca iubitul meu se excita? As vrea sa trec la pasul următor dar fiind virgină, am o teama. Am 17 ani si 6 luni de relație. Mentionez ca nu mi-a dat niciodată de inteles ca ar vrea mai mult dar simt ca isi doreste dupa cum ma sărută.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu este ok sa i ti incepi viata sexuala, organele genitale nu au ajuns la maturitate, mai asteaptă după 21 de ani, el ce varsta are? Cel mai bine este sa iti incepi viata sexuala alaturi de sotul tau după nuntă nu cu oricine.

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai feticita daca ai respecta pmanul Creatorului si ai trece la pasul urmator, presupun ca te referi la sex, doar dupa casatorie.Fii sigura ca se excita, face parte din functuonarea sanatoasa a organismului. Daca iti pastrezi teama, retinrrea pana la casatorie ai cele mai mari sanse sa ai una fericita.Sexul fara casatorie are totdeauna postludiul ratat din cauza mustrarilir puternice de constiinta.Sexul fara casatorie e e blestemat de Creator si pedepsit prin bolile cu transmitere sexuala se care si prezervativul te aoara doar 80%, fireste cand nu se rupe.Virginitatea e o libertate pretioasa, darul primit de la Creator pentru a fi daruit numai partenerului de casatorie. Dumnezeu nu se lasa batjocorit. Cine ii incalca poruncile culege vinovatie, cindamnare, boli venerice, nefeticire pe ter en lung.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama, ca nu umbla cu puta pe afara sa vezi cand este excitat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar simt ca isi doreste. Dacă simți că își dorește, ți-ai dat seama.

| mihai69 a răspuns:

Cum? Foarte simplu: îi pui mâna pe penis (sau te "lipești" de el ca din greșeală) și dacă e tare... e timpul să-l pui la treabă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu ca fată nu simți sau nu vezi nimic suspect când te sărută ăla caută altul. Vei fi foarte dezamăgită și nefericită dacă ăla va fi PRIMUL bărbat din viața ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să NU îți oferi virginitatea lui ăsta de acum și mai așteaptă până când vei întâlni unul la care vei simți tot timpul ceva când te va săruta sau te va lua în brațe. Abia DUPĂ aia să faci sex cu el ca virgină. Cu ăsta de acum vei avea eșec total.

Răspuns utilizator avertizat