| iubiiii a întrebat:

Ma numesc Anna big grin Incantata big hug
Am 15 ani love struck Iubitul meu are 16 =p~ Suntem de ceva vreme impreuna. Si ne-am gandit sa avem primul nostru act sexual =p~ blushing Eu sunt virgina. El nu mai el...
Ma simt pregatita. si chiar imi doresc asta. dar mie putin teama... Vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi... si niste pozitii x_X Pt a evita cat de cat durerea big grin Multuumesc mult :`)
Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| 0000anonim0000 a răspuns:

Eu zic ca o sa te descurci. Nu ii lua in seama pe toti de aicihappy. Daca simti ca il iubesti cu adevarat, nu vad de ce nu ai face pasul asta. Dar trebuie sa te gandesti si la el. Daca zici ca nu mai e virgin, nu o sa fii prima. Iti convine sa-ti oferi virginitatea unui tip care a avut alte relatii? In fine, trecand peste astahappy. Daca nu te simti in stare sa faci asta, mai bine nu. Asigura-te ca e din cauza ca il iubesti, TE IUBESTE, si ramane cu tine, nu din cauza hormonilor, curiozitate si etc. Fa-o doar PROTEJAT, se apropie revelionul, si vad ce planuiestihappy, nu te imbata, stai treaza, nu vrei un copil, oricat de multa incredere ai in el. De ce? Tu vrei, el nu(un copil), tu o sa zici ca il pastrezi si ca o sa fie totul perfect, el o sa te paraseasca, tu ramai cu el. Gandeste-te foarte bine, nu exagera cu bautura. Acum... sa zicem ca te hotarasti sa o faci. Eu zic ca ar trebui sa fie ceva romantic, prima data o ai doar o singura data in viatahappy. Incearca sa aprinzi o lumanare, sau mai multe. Nu te arunca direct in bratele lui. Incepe cu saruturi, pupici, imbratisari etc. Nu va dezbracati, o faceti, va imbracati la loc, si gata. Asigura-te ca sunteti singuri si nu intra nimeni peste voi. Pentru ca esti virgina, PRELUDIUL e foarte important. Ai grija sa dureze cat mai mult si incearca sa stai cat mai relaxata. Crede-ma ca daca te simti iubita, sigura pe tine ca nu o sa intre nimeni in camera, sarutata, excitata inainte sa o faci, o sa te doara mult mai putin decat daca te-ai simti violatahappy(daca ar sari direct pe tine). Pentru inceput... el deasupra, tu sub el. E prima data. Nu poti sa incerci toata kamasutra din primalaughing. Dar in schimb poti sa o iei incet, pas cu pas. Daca sta el deasupra, te va tine in brate si te va saruta, in timp ce te dezvirgineaza, si nu vei simti(probabil) prea mare durere, daca te simti iubita si ai incredere in el. NU uita sa te protejezi. Succes!

7 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Trebuie sa te excite bine senzatia de excitare exte uneori mai mare decat senzatia de durere.desi din punctul meu de vedere e o varsta cam frageda pentru sex.
La urma urmei e doar parerea mea big grin

| Cita a răspuns:

Mda,ai 15 ani, la 15 ani eu o sa intru la liceu, nu o sa-mi arda de sex.

| iubiiii explică (pentru Cita):

Nu cred ca e problema ta ce fac eu la 15 ani happy

| xKitiiii a răspuns:

Ooouh eu totusi zic sa te uiti pe net a chestile astea, sti, ii o intrebare cam indecenta, ce pozitii alea va vin voua in cp pe moment :*

| anonimu35 a răspuns:

Deci fii atenta el te ia in brate si tu il saruti in timp ce...; dar fa-o protejat; nu te va durea absolut deloc.

| AnnyJonathann a răspuns:

Mai ginestete inainte de a face acest lucru poate nu e bine la aceasta virsta mai oprestete si gandeste-te bine dupa aia fa tot ce vrei insa gandeste-te BINE!

| KoOinaKa2012 a răspuns:

Buna. happy Si eu am fost in situatia ta, andrew123 are dreptate, nu uita in primul rand sa te protejezi, si lasa.te purtata de val, cateva lumanari, putina muzicaa lenta nu strika. In ceea ce priveste durerea? Sincer eu nu am simtit nimic pentru ca el a stiu cum sa ma faca sa uit de asta. O pozitie indicata pentru,, incepatori" ar fi misionarul... Sper sa aveti o relatie cat mai lungaa. Succes :*batting eyelashes.