| melancolia88 a întrebat:

Am 24 de ani si sunt virgina.asta e situatia.nu imi plac baietii de varsta mea sunt obsedati sexual si imaturizati.
Nu ma condamnati. Daca vreti un sfat sa-mi dati e bine daca nu nu.
Probabil ma considerati anormala.Nu ma judecati asa.Eu sunt capricorn si sunt o persoana cu bun simt.
Sunt trista ca nu pot sa ma adaptez lumii acesteia.
Nu ma judecati.si asa ma judec eu singura.
am citit pe net ca mai sunt cazuri ca al meu.
sunt aici persoane in situatia mea? Virginitatea e un subiect tabu dar trebuie dezbatuta.
mai bine singura decat cu un curvar,fumator, criminal...etcetera

Răspuns Câştigător
| Elvena a răspuns:

Sincer, felicitari. Putine persoane sunt cele care accepta o situatie ca asta. Sa nu crezi ca esti singura care este nemultumita de comportamentul unor baieti, numai ca esti printre putinele care nu sunt dispuse sa se complaca. Nu trebuie sa iti faci griji, decat sa o faci in scarba, de dragul de a o face, sa te integrezi in lume, mai bine astepti persoana potrivita.
Prea rar intalnesti o persoana de genul tau, fie ea baiat sau fata. Toti in ziua de azi sunt prea putin preocupati de ceea ce ar trebui sa insemne cu adevarat, adica o relatie, o intelegere reciproca sufleteasca, si prea obsedati sa fie in ton cu moda, adica sexul.
Eu una nu gasesc situatia atat de anormala. Pur si simplu nu ai dat inca peste persoana care te merita; Doar asteapta. In cel mai rau caz, macar ramai cu demnitatea, ca nu ai facut-o cu cine stie ce individ printr-o scara de bloc sau pe la 13, 14, 15 ani cum se intampla cu fetele din ziua de azi.
Din nou, felicitari, esti o persoana cu capul pe umeri, pacat ca nu sunt mai multe asa.

35 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Părinţii o să-ţi spună mereu că e prea devreme. Bine, dacă ai 24 de ani şi n-ai trecut niciodată prin asta, poate ar fi bine să nu mai asculţi de părinţi.
Atunci cand te simti pregatita, ar suna raspunsul standard pe care il primim la aceasta intrebare. Dar e doar gardul vopsit, pe cand inauntrul e leopardul…Atunci ce raspuns ar fi mai potrivit? Sa incepi atunci cand ti-ai intalnit printul venit pe un cal alb? Cand deja toata gasca a experimentat? Cand ti se pare ca e la moda? Cand iubitul cu 2 luni mai mare iti spune ca te paraseste? Cand vrei sa explorezi caile nebanuite ale placerii sexuale, sa nu ai surprize in noaptea nuntii? Da, si acestea pot fi raspunsuri...
nu stiu ce sa iti zic... oricum ma mira putin alegerea ta....totusi FELICITARIbig grin

Cand sa iti incepi viata sexuala tu decizi, nu eu, nu doctorul, nu mama, nu vanzatoarea de la colt. Dar fa-o cand tu stii ca esti pregatita si responsabila!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Am o amica care are 19 ani si n-a avut nici un prieten niciodata pentru ca are parere despre baieti cam care o ai tu mai sus excluzandu-ma pe mine, in cazul ei.
Sincer, mie mi se pare putin anormala chestia asta deoarece e o varsta destul de mare si la anii astia ar fi trebuit sa fi avut un copil.

| lolly a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Tu te auzi ce zici? La19 ani de abia termini liceu, si vrei ca ea sa aiba copil? Omule..trebuie sa se realizeze, facultate, un job stabil.O relatia calumea 2ani +pe putin.Nu e te joc, cand e vorba de un copil trebuie sa cheltuiesti o suma mare de bani, sa-i oferi un camin permanent, sa nu ajunga pe strazi.Trebuie sa te ocupi de educatia lui, sa-i oferi timp.inteleg ca-ti spui parerea, dar vad catu gandesti ca unele animale din ziua de azi gen:"Fataa, la 10 ani virgina, halal!" Wrong. Uite ca exista si fete inteligente si nu se lasa fraierite de baietiwinking Respect Melancolia58.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru lolly):

Scuzele mele ca esti asa recalcitranta dar am scris gresit.Ma refeream la cea de 24 de ani, nu la cea de 19 ani.

| Leon a răspuns:

Mi se pare chiar foarte proasta faza sa iti faci cont pe un site unde sa spui la o mie de necunoscuti, cel mai mare si sensibil secret intim pe care il ai, si mai ales fara sa raspunzi la ce ti se spune, adica fara un contact minim, eventual, cu persoane care pot avea o experienta de viata, principii asemanatoare cu cele ale tale.
Parca ati avea creierul infectat sau ati fi sedati unii dintre voi.
si chiar as vrea sa te supere mesajul asta... sa vad ce raspunzi.

| melancolia88 explică (pentru Leon):

Mai leon mai.te-am obligat pe tine sa raspunzi? era o intrebare optionala nu obligatorie! am vrut sa vad niste pareri doar atat.si mie mi se para proasta faza sa te porti badaran cu o fata asa cum va purtati voi barbatiii in ziua de astazi.violati fetele, abuzuri peste abuzuri, profitati de naivitatea fetelor.
Dar ce pot sa ma astept de la un leu! probabil esti leu la zodiac...pui pret pe sex in mod sigur si acum ti s-a pus pata pe mine.macar am fost sincera.si sufar eu ca-s singura apoi nu imi bat joc de nimeni si de nimic.

| Criiistinutsa a răspuns:

Cred ca nu ai gasit unul ca sa te excite si care sa stie cum sa te ia.Nu ai mai fi fost virgina acum.laughing.

| xFaith a răspuns:

Am 18 ani si jumtate si inca mai sunt virgina happy Prietenul meu intelege asta si chiar imi respecta decizia, a spus ca atunci cand ma voii simtii pregatita va veni si acel moment pana atunci asteapta.
Oricum. jos palaria ca inca te`ai pastrat la anii astia happy

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar o sa astepti mult si bine

nu ma intelege gresit nu te judec sau ceva de genul... si eu gandesc la fel dar nu toti sunt asa... eu am avut norocul sa dau peste un baiat bun la suflet la locul lui si tot ce trebuie si care m-a asteptat pana cand am fost pregatita sa fac pasul cel mare

in cazul meu asta s-a intamplat mai devreme dar la tine... e cam tarziu

bafta :*:*:*

| Nordic a răspuns (pentru AproapeDeInimaTa):

Băi sunteţi nebuni?!?! "E cam târziu" Zău!?!? Asta e pe sitemul "hai fă că până acum trebuia să te fi f**** de să-ţă fi sărit creierii pe pereţi". Mamă cum gandiţi. Auzi...cică e cam târziu. De parcă ar avea 40 de ani.

| MasterYoda a răspuns:

Se zice "imaturi". si nu, nu toti vor numai sex, unii mai vor si mancare!

| Nordic a răspuns:

RESPECT! Unde scrie că trebuie să nu fi virgină la vârsta ta? Da virginitatea e o ruşine? Ştiam că să fi curvă e cam nasol. Da tu? Te RESPECT din inimă. Bravo ţie că nu te-ai dăruit tuturor meltenilor.

| кเ๔๔๓เץt a răspuns:

Sincer sa fiu.Nu am mai auzit ca o fata la 24-25 de ani, mai este virgina.Acu toate se f**t la 12 ani...Am mai vazut intrebari pe TPU de genu.Are ceva daca icerc sa ma f**t cu venia eu am 12 ani iar ea 9....Bravo tie ca inca mai esti virgina!

Răspuns utilizator avertizat
| SadBoyForever a răspuns:

Eu am 21 de ani si sunt virgin sad nu am avut niciodata vreo prietena, intr-adevar sunt trist din acest motiv mai ales ca majoritatea baietilor fac misto de mine, eu unul am doar respect pentru tine sincere felicitari.

Eu unul nu te consider anormala insa in cazul meu eu sunt luat la misto de vecinii mei pe seama asta insa m-am obisnuit, in fine referitor la problema ta iti spun inca odata respect

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Ai dreptate.Acum baietii stau doar pentru sex(daca mai exista si exceptii ca mine si altii nu se pune)Cel care o sa te iubeasca o sa te astepte si 3-4 ani(poate chiar mai mult). Iubirea nu se masoara in vorbe sau sex, ci in fapte concrete. Iubesc felul tau de a fi. Semeni cu sora'mea si cu vara'mea(sis are 16 si vara'mea 23winking )
Tine-o tot asa si respectele melewinking

Răspuns utilizator avertizat
| XxThoumaxXAndyXx a răspuns (pentru elio):

Cine e cel mai bun barbat?

| Rony23 a răspuns:

Pot sa zic ca sunt in situatia ta, si sincer devine cam stanjenitor cand pana si mama ma intreaba care mai e viata mea intima si dau din umeri.

| CherNadya a răspuns:

Wow frumos.Te Admir! SI eu visez sa fiu virgina macar pana la 19 ani.De ce sa te condamne? E foarte bine ca gandesti asa.Barbatii chiar sunt imaturi. Felicitari draga!

| junkistul a răspuns:

Du-te la traseu ba

| yly90 a răspuns:

Eu sunt de parere ca tu inca nu ai gasit persoana potrivita.nu toti barbati sunt curvarii fumatorii criminalii sau cum crezi tu.eu una nu te judec si nu cred ca altii ar fi in masura sa o faca.e normal sa iti pierzi virginitatea cu un barbat iubitor, afectuos si etc.eu sper sa iti gasesti barbatul potrivit..mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| yly90 a răspuns (pentru elio):

Intr.un fel ai dreptate eu totusi sper ca aceasta speci de barbatii sa nu fie pe cale de disparitie! eu am o persoana langa mine foarte dulce si ii multumesc lui dumnezeu ca la.m intalnit si a fost singura persoana care m-a facut sa depasesc o depresie care a durat luni bune!big grinbig grin

| Leon a răspuns (pentru yly90):

Si eu sper la fel stimata 'comunitara', toate cele bune alaturi de il tuo principe azzuro, care nu a fost asa de ticalos precum fostul, cel ce ti-a 'furat' virginitatea si ca a mers ca un om civilizat dincolo de aparente si ti-a respectat feminitatea ...probabil.
Sper totusi sa ma tin departe de specii ca tine, acelea care asculta vrajelile primitive ale primului taran care le iese in cale si se lasa luate de valurile placerii improvizate fara sa inteleaga prea mult din chestia asta, decat o probabila depresie.
Dumnezeu cu D mare, iar articolul il folosesti alta data. E gramatica elementara de clasa a IV-a, iar orice roman zdravan la cap ar trebui sa stie sa vorbeasca limba romana, oriunde in lume s-ar afla. Indiferenta si superficialitatea te-au dus la depresie. Ca tot ti-am dat 5 minute de atentie si m-am oprit sa iti dau un sfat, nu e din rautate sau din aroganta, dar asta e viata, ne deosebim de animale prin capacitatea cerebrala care ne-a fost daruita si trebuie sa ne folosim cat mai mult de ea si sa ne bucuram de viata asa cum trebuie. Ciao

| dbem a răspuns:

Buna... Cred ca nu o sa iti prea placa sfatu meu dar. 1. Mi se pare ca esti o persoana introvertita si care tot timpu esti in defensiva, ca sa intelegi, la leo ai reactionat prin a gasi si cea mai stupida scuza, leo zodie ect.cei cu tine si cu zodiile nu iti algi parteneru dupa zodie, atunci chiar ajungi cu un criminal sau daca fumeaza, adiaca... nu poti sa te indragostesti de un fumator ca ce? Poate ca persoana perfecta pentu tine nu este perfecta, poate ca e si cu 10 ani mai in varsta ca tine, nu toti ne dezvoltam in aceleasi conditi si mai ales ritm. Nici tu nu esti perfecta nu uita asta ( acum am sa spui n-am spus ca sunt perfecta ect. si din nou esti in defensiva ) dar trebuie sa mai lasi de la tine exemplu ana45 sunt doar niste ideei, totul e in mintea noastra incearca sa privesti si din alt punct de vedere. 2La varsta ta ar trebui sa stii ca nu toata lumea gandeste la fel (am prieteni de varsta ta in aceeasi situatie) deci mai sunt si baieti care gandesc cat tine. Dar din nou esti in ofensiva si o sa spui nu imi place cum se imbraca asta e fraier ala o sa fie curvar e prea inalt, e prea scund e prea gras e prea slab e cu 4 ani mai mic sau 10 mai mare ce o sa spuna colegi mama ect. Sex-ul poate fi doar sex dragostea e alt ceva. Si este bine sa incepi sa faci sex deoarece astfel cand iti veie gasi perechea vei sti care este diferenta dintre atractia fizica si iubire. Asa ai mari sanse sa faci sex dupa care vei avea o stare de euforie, fericire ( hormonii) vei vrea sa iti fie sot si in cele din urma pe la 35-40 ani va plictisiti unu de altu si ii vezi fata adevarata. Cu cat experimentezi in viata si vezi mai mulete cu atat intelegi lucrurile mai clar. ( nu zic sa te culci cu 10 dar cel putin 2 ca sa iti dai seama ce este dragostea si ce este sexul, daca el te iubeste cu adevarat te va iubi si dezvirginata si ca ai fost cu 5). Deschide ochii, scapa de complxe si daca ti se intampla sa te indragostesti si el te paraseste insamna ca n-a fost sa fie (ce vrei sa cotinui o relatie cu unu care nu tine la tine, multumestei lui dumnezu ca tea parasit si ai evitat ceva mai rau ( casatorie-divort-copii), si incepe alta incet cu plimbari in oras si de aici). Sper ca ai inteles ideea si deschide ochi, tot de ce ai nevoie in viata e in fata ta, viata e scurta. ( eu intodeauna m-am gandi ca daca e ultima zi pe pamant si stau si ma plang sau daca nu aveam maini ect. as fi vrut sa fiu cum sunt acum, daca am facut o prostie nu ca nu sunt primul sau ultimu care o face) Nu mai inventa zcuze ai totul la dispozitie.

| Adriana_Elena_1993 a răspuns:

Sunt foarte rare aceste cazuri, cand mai gasesti fete vigine la 24 de aniwinking deci pentru asta, te felicit si respectele mele
iti pot spune doar atat:cand te v-ei hotari sa iti incepi viata sexuala sper sa o faci cu un baiat care intr-adevar te iubeste si te respecta:*:*:X

| Claudya13 a răspuns:

In primul rand nu te mai judeca, nu ai de ce sa te judeci, e bine ceea ce faci, asta inseamna ca esti atenta si gandesti de 2 ori mai bine! Nu esti singura virgina la 24 de ani, va fi cineva si pentru tine, daca ai asteptat pana acum, mai poti astepta vreo2-3 ani, un barbat cu capul pe umeri cel putin are 28 de ani (varsta potrivita a unui barbat pentru tine) pentru ca cei de la 28 de ani nu se mai gandesc prea mult ca atunci cand aveau 18 ani si apropo nu cauta tu, pentru ca va veni el singur la tine, cand nici nu te astepti!

| Andreea303 a răspuns:

Buna, eu am tot 24 de ani si la 21 de ani a avut loc 'evenimentul'big grin Crede-ma ca si eu eram disperata si oarecum frustrata. Noi, fetele suntem mai mature la varsta de 24 pe cand baietii sunt mult mai imaturi.
E important ca un barbat sa realizeze ce fata deosebita esti si nu ti-ai daruit virginitatea ori si cui, dar din pacate barbatilor nu le mai pasa de asta.
Acum fetele isi incep activitatea sexuala de la 15 ani sau chiar mai devreme, asta e societatea de astazi.
Nu mai fi trista, o sa apara si acel baiat cu care sa simti ca e momentul sa faci asta. Nu poti avea garantia ca primul baiat cu care iti incepi viata va fi cel cu care-ti petreci viata din pacate...sadhappy

| valusbo a răspuns:

Draga melancolia 88,

este important sa determini daca este o problema pentru tine sau nu.

daca e o problema, stii ca exista cateva solutii dar doar una este cea corecta.

am cunoscut o astfel de persoana, care din pacate pentru ea s-a grabit sa ia o decizie.

daca iti pot fi de folos contacteaza-ma pe acest userna me la gm ail dot c om.

cu bine,

val

| melancolia88 explică:

Asa sunt eu.ce sa-i faci.nu am pe cine sa experimentez fiorul iubirii.sunt cautate fitoasele si tunatele.eu am bun simt si o fata la locul meu, cuminte.
in ziua de astazi trebuie sa fii altfel ca sa rezisti dar eu o sa fiu asa pana o sa dau de cinema care o sa ma aprecieze si o sa ma iubeasca asa cum sunt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru melancolia88):

Foarte bine imi place cum gandestiwinking esti o fata super ai timp s-o faci cu cineva care merita sa te aibe

bafta

| vexcs a răspuns:

Buna! Parerea mea, 24 sunt ceva ani si ar fi trebuit sa experimentezi(nu spun sa te fi apucat de la 14 ani)pentru ca fara sa iti dai seama vei ajunge la 28-30 de ani si poate vei gasi o persoana pe care o placi dar nu te vei descurca in pat.Sexul e o mare parte dintr'o relatie si sa gasesti tot un virgin la 30 de ani care sa fie intelegator si sa aiba rabdare cam greu. Dar, it's just my opinion. O zi buna!

| im4cutegirls a răspuns:

Auzi melan... te rezolv eu happy

| ana45 a răspuns:

Draga melancolie88, drept sa iti zic si eu sunt virgina tot la 24, dar eu nu sunt cea mai multumita de asta. :d
Ideea e ca eu am unele complexe ce ma dau inapoi, si nu am de gand sa mi-o iau*. Prefer probabil sa nu cunosc cu adevarat parerea celorlalti despre mine, sa fiu dezamagita si at ma limitez. Si poate gresesc, caci dand piept cu realitatea poate m-as intari*. Si inca o parere si si sfat: timplul trece, cel mai preferabil sa iei atitudine. Mult noroc!