| Shining5 a întrebat:

Am aflat ca ma place o fata din alt liceu bine asa mi-a zis verioasa ei pe FB.Verioasa ei mi-a dat nr. si am vb putin prin msj. si dupa 2-3 zile am sunat sa ii aud vocea. big grin. N-am vb prea multe gen "tu ma placi" am vb putin si na. ca baietii am mai vb cu niste colegi despre ea. si azi m-au dus la liceu la ea dar eu nu am avut curaj sa o sun sa ii dau un msj au sunat-o 2 colegi. dar si-a uitat telefonul acasa. mie imi chiar place fata e foarte frumoasa. brunetica big grin. etc. dar imi e rusine sa ma intalnesc cu ea sau macar daca chiar o sa ma intalnesc cu ea cum sa o abordez sa o sarut pe obraji sa ii zic buna eu sunt x. Mi-a zis un coleg ca asa era si el inainte pana i-a zis fratesu "daca o sa fii asa cu fetele nu sa o... niciodata " si mi-a zis ca merg o pup si ii zic buna eu sunt x. etc. : Intrebarea mea e cum sa scap de emotii si rusine... straight face si cum sa o abordez adica sa nu fiu nesimtit etc. daca am gresit cu ceva va rog sa ma scuzati. tongue.

Răspuns Câştigător
| NatureSelf a răspuns:

O chemi afara, de preferat in curtea ei, sau la curtea blocului, incerci sa te apropi, daca se departeaza inseamna ca ar vrea, dar e rusine la fel ca si tie, de acolo va dati seama cat va potriviti, fa orice tentativa de a ajunge s-o imbratisezi, nu are scapare, si nici nu vrea, asta daca si ea te palce. Sigur va merge, veti fii ca doi prumbei la lumina lunei.happy

5 răspunsuri:
| Smurf a răspuns:

Esti destul de mare dar inca esti timid. Dupa cum vad, ai si mult bun simt.M-ai impresionat happy

| danieldaniel11 a răspuns:

In primul rand apa sfintita serios omu sufera pe aici...Asculta-ma e dovedit stiintific ca intr-un grup de prieteni toti membri se simt mai bine asa ca pentru a prinde curaj iesi cu grupul. Daca esti mai romantic sau sensibil vorbeste putin prin mesaje si incearca sa ii faci complimente dai de inteles ca tu o placi.Baiatul trebuie sa faca primul pas asa ca momentul in care o sa ramaneti singuri o sa vina daca nu vrei sa o pierzi bafta! funda :X?

| TaviPolistu a răspuns (pentru danieldaniel11):

Bai! faza cu apa sfintita merge.in primul rand mie miera frica sa ma urc in avion de 2 pers.dar am bauut apa sfintita si am sarit si cu parasuta!big grin

| danieldaniel11 a răspuns (pentru TaviPolistu):

Asta e doar in capul tau e doar ceva ce te-a motivat dar nu are nicio noima

| TaviPolistu a răspuns:

In primul rand pentru a scapa de teama trebuie sa bei apa sfintita.In al doilea rand iesiti la un suc, o cafea,etc. si intreab-o daca ii place de tine, daca vrea sa fie iubita ta, etc. si daca zice da stii tu ce sa faci.Dar sunt 10% sanse sa zica NU! Dar, trebuie sa ai curaj, doar sunt 90% sanse sa zica da.eu am trecut prin faza asta de multe ori, dar fetele ma respingeau si dupa ceva timp se indragosteau lulea de m n! dar inca un sfat! Nu insista daca zice nu, sa nu mai insisti timp de 1-2 luni! Funta?