| Shining5 a întrebat:

Am aflat ca ma place o fata din alt liceu bine asa mi-a zis verioasa ei pe FB.Verioasa ei mi-a dat nr. si am vb putin prin msj. si dupa 2-3 zile am sunat sa ii aud vocea. big grin. N-am vb prea multe gen "tu ma placi" am vb putin si na. ca baietii am mai vb cu niste colegi despre ea. si azi m-au dus la liceu la ea dar eu nu am avut curaj sa o sun sa ii dau un msj au sunat-o 2 colegi. dar si-a uitat telefonul acasa. mie imi chiar place fata e foarte frumoasa. brunetica big grin. etc. dar imi e rusine sa ma intalnesc cu ea sau macar daca chiar o sa ma intalnesc cu ea cum sa o abordez sa o sarut pe obraji sa ii zic buna eu sunt x. Mi-a zis un coleg ca asa era si el inainte pana i-a zis fratesu "daca o sa fii asa cu fetele nu sa o... niciodata " si mi-a zis ca merg o pup si ii zic buna eu sunt x. etc. : Intrebarea mea e cum sa scap de emotii si rusine... straight face si cum sa o abordez adica sa nu fiu nesimtit etc. daca am gresit cu ceva va rog sa ma scuzati. ASTEPT foarte multe sfaturi va implor!

3 răspunsuri:
| Iuliana944 a răspuns:

Nuna. Hmmm ce ai putea face tuthinking daca intr-adevar va placeti, intalnestete cu ea la un suc undeva de exemlu, fara rusine. aseazate langa ea, vorbiti, nu sta ca mutu, si apropriete dea ea cat de mult posibil ba mai mult poti incerca sa o saruti. big grin fara nici o retinere. e cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu vrei sa fie iubita ta sau doar sa o f***? Te duci pur si simplu la ea, te prezinti si ii propui sa iesiti la o plimbare sau ceva.Nu e asa greu...

| Shining5 explică:

Nu vreau sa o... doamne fereste, nu acum laughing vreau sa fim impreuna daca se poate happy si sa scap de emotii si ce sa ii zic cand merg la ea la liceu sa o sun si ce sa ii zic cand iese in fata portii la asta m-am referit.