| Eliza1990 a întrebat:

Am ajuns într-un stadiu în care nu vreau nimic, decât să mor. Urmează să aduc pe lume un băiat dar consider că lumea asta nu este pentru el...Sunt singură, am un salariu de mizerie și nu aș putea să-mi cresc copilul. Mă gândesc să mă arunc în fața trenului că poate așa vom scăpa și eu și copilul meu. Am avut o relație cu un băiat. Am crezut că el este cel lângă care voi îmbătrâni, dar m-am înșelat. Ne-am cunoscut într-un club, eu eram dansatoare iar el era un simplu client. Am cunoscut mulți bărbați până la el, dar el a fost singurul care a reușit să-mi fure inima. Dintr-o greșeală, eu l-am înșelat iar el nu a putut să trăiască cu gândul asta. M-am pus plângând, în genunchi, în fața lui și i-am spus că-mi pare rău, dar...Mi-a întors spatele. Mi-a dat termen o săptămână să-mi fac bagajele și să plec. Sunt distrusă, nu știu ce să fac. Aș vrea să mă împac cu el dar nu reușesc. El nu înțelege că este singura persoană din viața mea pentru care aș fi dispusă să mor și asta regret. Nu vrea să mă mai audă, așa mi-a zis el. Spune că nu-l interesează nici un copil și că nici nu vrea să mai audă asta. Din păcate, el a pus preț pe ce cred prietenii lui despe mine, decât pe ceea ce simt eu pentru el. A trecut prin clipe groaznice, în urma unui accident rutier. Mi-am riscat viața ca să-i donez un rinichi. La fel, a zis că am făcut-o special ca să mă *lipesc* mai mult de el. Sunt singura târfă din viața lui care l-a iubit trup și suflet, cu adevărat. Cândva, îmi săruta palma și îmi spunea că mă iubește dar de atunci, lucrurile în rău s-au schimbat. El vine o dată pe săptămână acasă, nu ne lipsește nimic. Dar eu simt că nu mai pot să rezist. Vrea să rupă relația, din cauză că a aflat că l-am înșelat iar eu nu mai știu ce să fac. De aceea vă cer ajutorul, că nu mai știu ce e cu mine, sunt cu moralul la pămând, chiar nu mai știu ce să fac! sad

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, infidelitatea nu poate fi acceptata in nici o relatie, sub nici un motiv. Practic, daca il inseli este foarte clar ca nu il iubesti. Faptul ca esti obisnuita cu el, ca iti ofera tot ce ai nevoie, ca este confortabil sa fii iubita lui nu inseamna ca il si iubesti.
NU are nici un rost sa mori, sunt convinsa ca poti fara probleme sa iti cresti singura copilasul. El te va ajuta financiar si viata va continua firesc.
NU te agata de o relatie terminata demult (cel putin cu o zi inaintea primei tale infidelitati). Esti tanara, vei mai avea relatii, viata continua

| RAY a răspuns:

Bravo lui, merita felicitari, pe naiba il iubesti, daca il iubeai i erai fidela, macar isi va plati alocatia aia parentala

| MidnightR a răspuns (pentru RAY):

"Am crezut că el este cel lângă care voi îmbătrâni, dar m-am înșelat."
Nu stiu de ce chestia asta imi suna ca si cum ar da vina pe el.
Ba si a dracu lunga de greseala.De la avansuri pana la sex, nu, dar dupa fapta, greseala, greseala.

| Ara997 a răspuns (pentru RAY):

N-auzi ca i-a dat un rinichi?!, daca o fi adevarat.
da ma gandesc, cum aduce ea pe lume un copil, avand un sg rinichi?
e ceva putred aici.

| RAY a răspuns (pentru Ara997):

E troll

| relian a răspuns:

Eu cred ca incerci sa vezi daca esti bun la povesti, ai bagat si chestia aia cu rinichiu ai zis gata i-am facut praf laughing Nu te cred, pentru ca ai fost dansatoare si nu vad eu pe alea gata la gasit pe fat frumos si se aseaza la casa lor.Deci povestea nu-i credibila deloc.Mai incearca

| Hammurabi a răspuns:

De acord cu @relian. Aberezi.

| sofisis a răspuns:

laughing)) Wow. Imi pare rau ca suferi dar esti un om de nimic.
Vrei sa omori un copil pentru un barbat? Cu ce e de vina copilul ala ca te-a mancat pe tine in fund sa iti inseli "marea iubire"?
Si cum adica "Din păcate, el a pus preț pe ce cred prietenii lui despe mine, decât pe ceea ce simt eu pentru el.". NU draga mea, el a pus pret pe faptul ca ti-ai batut joc de el.
Daca este un baiat ok, de copil se va interesa, TE ASIGUR. Si daca te omori sau faci rau copilului, tot tipului ii faci rau. Ii pui in carca o vina imensa. Adica hai sa fim egoisti si nepasatori pana la capat.
Si sa iti mai zic ceva, daca eu mi-as insela sotul, si el mi-ar intoare spatele si m-ar da afara. Si sunt casatorita cu el. Si am si copil. Si tot nu m-ar ierta. E logic.
Imi pare rau sa iti spun dar ai comis-o cam naspa...Macar de ai avea capul pe umeri sa vezi cat de important este un copil. Sa inveti sa zambesti prin si pentru el. Sa te gandesti cu drag la ochisorii lui care te privesc, la manuta lui care te strange de deget, la nervii ca nu doarme si cand iti trec nervii sa iti dai seama ca e un sacrificiu infim, la primele gangureli, la primele cuvinte, la primul "mama". Pacat ca esti blocata pe un pe.nis si nu pe miracolul din tine. Mare pacat ca te gandesti sa ii iei sansa la o viata, la o familie, la un copil la randul lui...

| sofisis a răspuns (pentru sofisis):

Aaaaaa, acum am vazut care esti... esti cea cu imaginatia bogata care si-a inselat iubitul de cel putin 3 ori laughing)))

| GoldenZenith a răspuns:

sad asta ai visat azi noapte?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Trebuie sa recunosti,vina e si a ta, ce credeai ca o sa vrea sa faca dupa ce a aflat ca l-ai inselat? e prea pentru scuze, nu te mai vrea.
Tot ce iti pot spune e sa apelezi la ajutorul parintilor tai.
Sau apeleaza la niste prietene, niste rude sa te ajute cu banii, zile ca banii sunt pentru copil si asa o sa li se faca mila si o sa iti da niste lei acolo.
Multa sanatate!

| munteanuionvictor a răspuns:

Trebuie să ai răbdare. Poate o să-i treacă cu timpul.

| orailibrail a răspuns:

Foarte FALS.
Dacă erai dispusa sa.mori pentru el nu l-ai fi inselat.
De fapt ai fost egoista. Te-ai gândit doar la tine. Deasta l-ai inselat

| BVRNOUT a răspuns:

Povestea asta zici ca-i Tom&Jerry, ba se cearta, ba se iubesc.Si tot asa.