| Catalinaandreea88 a întrebat:

Am ajuns sa sufar dupa cineva cu care nici nu am fost impreuna. Eram atat de aproape sa fim. Insa totul s-a pierdut brusc. Il vad mereu. Si nu pot sa-l uit si desi am incercat sa las asta in urma timp de 6 luni, n-am reusit. Faza e ca acum imi da niste semne cum ca s-ar reintoarce la mine. Ma da peste cap mereu, orice privire de a lui, gest. Exista atractia aia intre noi, insa ceva parca ne tine sa nu avem parte unul de altul. Daca el s-ar reintoarce la mine si ar face pasul spre o relatie, cu siguranta as face o si eu fara sa stau pe ganduri. E atat de complicat el...dar tot nu pot afla ce se intampla in toata situatia asta...
Pareri?

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai daca nu ai iubit si el iubita intreaba-l pur si simplu vrei? da, nu si gata.
Daca el e nehotarat, indecis sau nu te vrea incearca sa te orientezi catre altceva.Si eu cand am fost mica am tot asteptat dupa un fat frumos. Daca nu il lasam in spate ajungeam fata batrana.

| OldSoul a răspuns:

Daca in trecut a facut el primul pas, acum ar fi cazul sa-l faci tu.
Daca astepti sa faca el mereu primul pas, vei ramane cel mai probabil doar tu si cu orgoliul tau.
Uneori trebuie sa-ti mai calci si pe orgoliu.
Daca el a incercat sa se apropie de tine, si tu l-ai refuzat intr-un fel sau altul, e normal sa nu mai vrea sa faca din nou, tot el primul pas.

| sofisis a răspuns:

Eu chiar nu va inteleg uneori. Va place sa stati asa atarnate dupa unul sau altul. Ce mama naibii nu il intrebi ce naiba are in tartacuta aia seaca si de ce i se pare amuzant sa se joace cu tine?

| HadesSs a răspuns (pentru sofisis):

Daca au 12 ani cu ce sa isi umple timpul laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru HadesSs):

Isi scriu, apoi oral; ce mama zmeilor nu pricepi!?winking laughing

| HadesSs a răspuns:

Pai cum sa se intoarca la tine daca nu ati fost impreuna cum vine asta?laughing

| gabriielaaa a răspuns:

Asteapta sa faca primul pas el

| VICTORTPURO a răspuns:

Nu poti sa il uiti deoarece nu depui destul efort, faptul ca tu iti imaginezi multe chestii legate de el si ca te gandesti mereu la el nu o sa te ajute deloc sa il uiti, am trecut si eu prin asta si deja stiu cum stau lucrurile la acest capitol, o solutie care chiar merge este atunci cand intalnesti pe altcineva care iti place, te face sa uiti de precedentul, chiar si daca o sa te gandesti la el oricum nu vei mai simti acea afectiune emotionala, deja procedezi cum doresti, dar faptul ca o sa stai cu el in gand mereu nu te va ajuta sa treci de aceasta situatie, doar in cazul in care o sa te gandesti excesiv pana o sa te plictiseasca, depinde deja totul de caracterul tau, multa bafta.

| QNOES a răspuns:

Cum adica nu ati fost impreuna+ s-ar reintoarce la tine?
Stii cum il cheama macar pe respectivul? pentru ca din ceea ce ai descris tu nu pare sa cunosti prea multe despre el.