| RAY a întrebat:

Am ascultat de verginica și am postat anunț matrimonial )))) m-a sunat o doamna de 33 ani cu doi copii,ea vrea amiciție,am trimis-o la pshiolog, mai are rost sa mai mă văd cu ea? Are viața tristă cu un bărbat rece, 2 copii din relații eșuate

33 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu lasă-le pe alea cu copii din alte casnicii. dacă tot ai rămas solo căutați una de nivelul tău sa Creșteți împreună copii vostrii, nu sa crești tu pe ai altora.

| dullcat a răspuns:

Ai facut bine s-o trimiti la psiholog.Nu poti fi pansamentul nimanui, mai ales in asemenea caz.

| RAY explică (pentru dullcat):

Corect,și eu am fost la fel, mă plângeam peste tot dar mă ajutat mersul la psiholog și acceptarea, sper sa fii învățat din asta

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Aia crede că ți-ai bătut joc de ea.

| RAY explică (pentru anonim567899):

Nu,din contra am și programato deja, un pshiolog te ajuta mult mai mult, ar trebui fiecare să meargă daca are depresie

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Nu te aștepta să găsești femei de 30 - 35 de ani care nu au fost și măritate și fără copii.

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Nu contează ce sunt femeile peste 30 de ani, toate sunt divorțate și cu copii.

| RAY explică (pentru anonim567899):

Te înțeleg,eu daca pot ajuta ajut,și eu m-am plâns la uni din familie la care am făcut multe și mai bârfit zdrențele la alte persoane nu mă așteptam sincer,apoi am înțeles că nimănui nu ii pasa de mine,fiecare cu viața lui,eu nu caut relație,eu trebuie să mă stabilesc în Germania și să fac ceva cu viața mea, aici nu ai de ce să trăiești, nu vezi că totul e scump, totul se scumpește, am vrut și la o fabrică trei schimburi 2200 de lei net, chiria e 200, 200 mâncarea, plus abonamente, chestii, acum am văzut la 2800

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Fără supărare, dacă spui și femeilor ce ai spus aici te blochează alea imediat.

| RAY explică (pentru anonim567899):

Asta e adevărul omule, bine nu spun eu asta femeilor, dar asta e realitatea, numai stati in Romania plecați oriunde, va irosiți viața aici

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Încearcă întâi să rezolvi problema cu ce poți face în România și după aia dă anunț la matrimoniale.

| RAY explică (pentru anonim567899):

Sunt doar curios de oameni

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Și eu am făcut cont pe site de matrimoniale tot să văd ce vor femeile.

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Eu am rămas șocat când am văzut ce pretenții au femeile între 35 și 45 de ani și care nici măcar nu erau frumoase.

| anonim567899 a răspuns (pentru RAY):

Șocat am rămas și ce condiții puneau pentru relație serioasă și căsătorie.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim567899):

Gasesti frate și femei deștepte care nu s-au grăbit sa se mărite ca cele divorțate deja la 30 de ani...

| anonim567899 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Femeile alea de care spui vor să aibă bărbatul și un evantai de diplome la 30 de ani și casă și mașină.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim567899):

E de datoria noastră ca bărbați sa avem pretenții de la noi înșine

| anonim567899 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Discuția cu femeile începe după ce fiecare se prezintă.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim567899):

Tu ca femeie te-ai uita la unul care nu are acoperiș deasupra capului? nu cred

| anonim567899 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Femeile au pretenții prea mari.

| tunoi88 a răspuns (pentru RAY):

Daca ai ceva in cap faci bani oriunde. Nu trebuie sa pleci in Germania ca sa faci bani sau in alta tare. Acolo mergi la rup de oiase. Nu ai mai invatat pana ala varsta asta ca munca e pentru tractoare pentru utilaje. Munceste inteligent!

| RAY explică (pentru tunoi88):

Ai perfecta dreptate nu trebuia să plec, am fost un las, nu am știut să lupt pentru viitorul meu, regret și îmi pare rău, aveam o chirie mica de 400 de euro și 13 euro pe ora, era perfect

| tunoi88 a răspuns (pentru RAY):

Fiecare om alege ce isi doreste si ce este mai bine pentru el. Dar sa stii ca daca stai si te multumesti cu putin, putin vei avea.

| RAY explică (pentru tunoi88):

De acord, dar daca nu atrag fetele degeaba visez

| tunoi88 a răspuns (pentru RAY):

Unde gasesti fete pe matrimoniale sau pe unde te postezi tu, in loc sa le cunosti tu le trimit la psiholog.

| RAY explică (pentru tunoi88):

Înainte de toate am empatie, sunt multe femei cu traume emoționale și devi pansamentul lor emoțional

| Hyperion7 a răspuns:

N-a fost sa fie sad
Da poate urmează ceva măreț după

| ClaRa91 a răspuns:

Tu nu ai oglinda? Meriti mai mult?

| tunoi88 a răspuns:

Doamna vroia altceva happy dar na cand fugi de pasarica happy ce sa faci happy pe unii ii musca happy

| RAY explică (pentru tunoi88):

Nu fug de păsărică

| tunoi88 a răspuns (pentru RAY):

happy