| anonim_4396 a întrebat:

Am avut cateva partide pana acum si cu toate tipele cu care am facut-o imi punea mina pe glandul penian(cand era decalotat) si se mirau cum de nu suport sa ma atinga cu mana, fiind o zona sensibila.
E normal ca o femeie sa nu stie lucrurile astea? ...Sau penisul meu e ciudat?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e ciudat. Acesta este rolul, calitatea lui, să fie hiper sensibil.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pai daaa, dar mor de oftica cum de ele comenteaza ca noi nu stim sa le satisfacem si ele habar n-au de asta. si atipa aavea si 30 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Si idioata zicea ca n-a mai intalnit un tip asa sensibil ca mine...

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Si asta mi s-a intampat cu 2 tipe sa-mi zica : ''cu fostii lor nu a avut problema asta''
Deci sa ma bucur sau sa ma intristez ca penisul meu e asa?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să te bucuri, căci din sensibilitatea lui, rezultă ceea ce trebuie, plăcerea actului.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă n-a mai întâlnit, să mai caute, ca să îi treacă idioțenia.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu să îți vezi de treabă și lasă oftica pentru ce e important în viața ta, nu comentariile unor fufe.

| mihai69 a răspuns:

E normal dacă nu au mai făcut sex cu începători; doar ei sunt hipersensibili. După ce te obișnuiești cu utilizarea sa regulată, devine chiar o atingere plăcută.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Pai nu stiu daca ar avea legatura cu experienta, pur si simplu nu suport daca sunt atins cu altceva in afara de gura sau vagin, efectiv ceva sa fie foarte lubrifiat, de exemplu mana nu e umeda si nu suport.

| ywar a răspuns:

Usor, usor sensibilitatea aceea va disparea. Incearca sa-l decalotezi si sa ramana asa pentru a se desensibiliza. Acum pentru ca nu ai experienta termini cam repede. Fetele habar n-au, dar nu trebuie sa le blamezi pentru asta. Protejeaza-te, decaloteaza podoaba si spala-te bine.
Cand va fi momentul o sa intalnesti si fata/femeia care va sti cum sa se poarte cu tine in pat.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

INteresant ce spui, mercii pentru sfaturihappy
Dar nu inteleg ceva, de ce sa dispara sensibilitatea? mai sus imi spunea lumea ca asta este scopul, si m-am documentat si eu unpic, si cei circumcizi de exemplu nu mai simt placere aproape deloc.

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa este normal, ca glandul decalotat să fie sensibil, pentru că acolo se află foarte multe terminații nervoase care produc plăcere și e nevoie de lubrifiere pentru a nu exista senzația de durere și frecare, mai ales că pielea aceea e foarte subțire. Prin desensibilizare e posibil să scadă și plăcerea simțită în timpul actului sexual, așa că nu recomand.

| mastadont a răspuns:

Dacă nu au avut o relație stabilă în care să facă sex regulat e normal. Chestiile astea o femeie le învață în timp iar necunoașterea acestor lucruri înseamnă lipsă de experiență. Așa cum noi bărbații învățăm despre vaginul femeii și cum să-l tratăm pentru a produce tot mai multă plăcere așa învață și ele ce ne place nouă și ce nu.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Corect ai dreptate, dar ma indignat asta....ca tot ea comenta ca de ce sunt asa sensibil.
Si va sa zica ca cu altii nu a fost o problema asta, de asta ma intreb daca e ceva ciudat cu penisul meu, o fi de bine sau o fi de rau ca e asa sensibil?

| mastadont a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu ești circumcis e normal ca capul glandului să fie foarte sensibil. Ori nu o fi zis foștii nimic ori o fi uitat ea cum să se poarte cu un penis.

| dinaprilie a răspuns:

E normal cand esti mai tanar. Cel putin din proprie experienta.