| ramonatm17 a întrebat:

Am avut o relatie de 4 luni de zile cu un baiat. Totul a inceput mai mult in joaca, iar eu am ajuns sa ma atasez un pic de el si se pare ca si el de mine. Desi au existat unele certuri am trecut cu vederea si ne-am tot impacat si despartit de o gramada de ori. Asta pana cand eu m-am saturat. Ma simteam prea dezamagita de el si de tot ceea ce imi facea.

Acum eu am o alta relatie iar el ma tot cauta sa ne impacam desii eu nu imi doresc asta. Nu stiu cum sa ii mai explic ca nu are rost. Nu vreau sa il ranesc, nu vreau sa ajung la punctul in care sa nu-i raspund nici la telefon si sa ii dau ignore.

Ce sa fac pentru ca el sa inteleaga ca relatia noastra nu are rost pentru ca eu nu m-as simti implinita, m-as impaca cu el doar ca sa nu il ranesc sa il refuz?sad

5 răspunsuri:
| corina8508 a răspuns:

Simplu. tot ce trebuie sa faci e sa il inviti undeva in oras si cu calm sa ii explici ca ai sentimente pentru altcineva si ca puteti ramane prieteni buni daca isi doreste. de suferit, oricum va suferi. dar mai bine ii spui direct decat sa-l eviti. sper ca te-a ajutat. raspunsul a fost dat de mine happy abia acum mi-am facut cont.

| Rihanna a răspuns:

Spune'i asa, clar.ca nu mai vrei nimic cu el, ca te'a dezamagit si nu mai poate face nimic. daca tot nu intelege, va trebui sa nu ii mai raspunzi la tel.straight face

| Alinutza_5368 a răspuns:

Spune-i exact ce neai spus si noua.Relatia noastra nu are rost pentru ca eu nu m-as simti implinita, m-as impaca cu tine doar ca sa nu te ranesc. Vrei sa stau cu tine din mila? Nu cred ca are rost si te rog eu din suflet numai insista.Trebuie sa ne vedem de drumrule noastre am avut sansa dea fi impreuna nu o fost sa fie.Cu siguranta o sa apara si fata care sa fie potrivita pentru tine si baiatul potrivit pentru mine. Sper ca ne mai putem saluta pe strada unul pe celalt nu as vrea sa devenim doi straini, dar totusi acum in momentu asta as dori o pauza vreau sa im pun gandurile in ordine.

| par3ye a răspuns:

Fa un test care dintre ei e mai loial si la bine si la greu si pune un prieten sa sa ie de tin si sa vada si ei si s vezi ce fac te apara sau stau si se uita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu. tot ce trebuie sa faci e sa il inviti undeva in oras si cu calm sa ii explici ca ai sentimente pentru altcineva si ca puteti ramane prieteni buni daca isi doreste. de suferit, oricum va suferi. dar mai bine ii spui direct decat sa-l eviti