| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,imi cam spun toate problemele aici because' i don't have any friends and i need some advice! Sunt cu un baiat de ceva timp si are el o vraja asupra mea de ma face sa ma simt vinovata din orice! Acum juma de an eu cu el am luat o mica pauza,tot ne desparteam si ne impacam! Si am incercat sa vorbesc cu altcineva si am inceput sa-l simpatizez pe acel tip,vorbeam destul de des dar dupa un timp m-am impacat iarasi cu prietenul meu! In fine,asta a fost in ianuarie! Azi,fratele tipului aceluia l-a bagat in lista de messenger pe prietenul meu si l-a luat ca ma cunoaste pe mine si chestii de genul. Si normal ca m-am panicat si i-am zis prietenului meu povestioara cu tipul acela,bine nu chiar tot,nu i-am zis ca l-am simpatizat! Si intre noi zilele astea s-au petrecut o gramada de chestii,am mai "gresit" sa zic asa ascunzandu-i chestii,vorbeam cu un prieten pe facebook si jumate din conversatie am sters pentru ca tipul ala imi facea complimente si daca vedea prietenul meu facea spume,am sters pentru binele lui pentru ca nu vreau sa-l ranesc! Si si-a dat seama si am inceput scandalul, s-a despartit de mine si ne-am impacat iar si a zis ca asta ultima oara ca deja prea gresesc si etc! Deja m-am cam saturat de situatia asta da mi-e greu sa renunt la el pentru ca il iubesc...Ce sa fac? Ce sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Frate sau ma rog, soro, am citit raspunsurile, ti-au raspuns fete care te sustin, normal doar baietii gresesc si voi sunteti perfecte. Daca nu i-ai ascunde chestii (mai ales legate de alti baieti) nu ai mai avea probleme, dar sti, tu vorbesti cu multi altii si ii ascunzi lui chestiile astea, nu e o problema ca vorbesti, dar ca te ascunzi este, ii dai motiv sa se ingrijoreze si pe buna dreptate, vinovatul nu e el, ci tu.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Sincer, eu daca as fi in locul tau, i-as fi dat papucii de mult. Nu meriti sa ai un prieten ca el, tu meriti mult mai mult, sunt sigura. Decat intr-o relatie si in care sa fii trista, mai bine singura si fericita. Stiu ca probabil iti e greu, dar dupa ceva timp te obisnuiesti si cine stie poate ca o sa intalnesti pe cineva mult mai bun. Daca iti vrei binele te vei despartii de el...si nu te uita inapoi, nu te uita daca sufera, pentru ca nici lui nu prea ii pasa cand se desparte de tine, daca o face asa des.
Mult succes! Si nu uita ca daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, sunt aici, stiu ca atunci cand te desparti de cineva simti nevoia sa te descarci.winking

| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Hei! Nu sunt membru senior si nu pot sa iti dau mesaj inapoi, dar o sa fiu in curand....nu pot sa las id-ul aici, dar o sa ti-l dau cat pot de repede :*

| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Am revenit ^_^ happy Id-ul meu e lifeisbeautiful865 adauga-ma! happy :*

| EşanuPaula a răspuns:

Bună!
Încearcă să-i explici totul, îi spui ce complimente îţi făcea respectivul, absolut totul, fii sinceră cu el.
Spune-i ce ne-ai spus nouă, iar după, după ce-i vei vedea reacţia, vei ştii dacă poţi continua sau nu.
Ai spus că nu ai prieteni, dacă vrei, îmi poţi lăsa un mesaj şi, oricând ai nevoie, te pot asculta şi, eu ştiu, îţi pot da un sfat, câteodată.
Ai grijăhappy!

| EşanuPaula a răspuns:

Sunt utilizator junior şi nu pot să-ţi răspund la mesaj.
Uite, mai bine vorbim aici, nu prea folosesc yahoo-ul.
https://www.facebook.com/paula.andreea.1485
În cazul în care nu ai facebook sau ceva, îmi laşi un mesaj privat cu id-ul tău şi o să îţi dau eu add.:)