| DiannaDi a întrebat:

Am avut o relatie de un an si 7 luni in care m-am tot despartit si impacat cu respectivul, dar certurile erau din motive banale, nu se punea vorba de inselat sau ceva grav. Eu asteptam din partea lui mai mult romantism si sa ma faca sa ma simt iubita insa el era mai distant si mai cu nasul pe sus cand eram la un eveniment, de exemplu. O data ne-am despartit timp de 2 saptamani, dupa care s-a intors la mine cu promisiunea ca se va schimba, iar schimbarea l-a tinut 5 zile. Acum suntem despartiti de doua luni, iar el intr-una ma cauta cu promisiunea ca se va schimba si ca s-a trezit la realitate ca a fost un prost si sa ii dau sansa sa imi demonstreze ca s-a schimbat si ca daca sunt multumita de el, vrea sa ne casatorim. A slabit mult si toti zic ca sufera dupa mine si ar da orice sa imi demonstreze ca e alt om. Merita o sansa? Sunt debusolata..eu il iubesc.dar exista sansa ca el sa ma faca sa ma simt iubita si apreciata? Si sa il tina?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu toti oamenii sunt romantici. Tu ii ceri sa fie altfel, sa se prefaca, iar asta nu e corect. Poate o sa il tina o perioada, dar la un moment dat fie se va transforma intr-un ''catelus'' fie va exploda si vei vedea si partea lui cu adevarat urata. Cand iubesti un om il iubesti asa cum e, nu incerci sa il schimbi si sa il modelezi dupa un pattern pe care tu il consideri perfect. Ori il accepti cum e, ori il cauti pe cel perfect pentru tine.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inseamna ca esti buna la sex daca te cauta

| corbulalbrosu a răspuns:

Se zice ca orice om merita odata in viata "o a 2-a sansa". Se pare ca in cazul lui au fost si vor mai fi necesare in continuare de un numar imposibil de specificat de "noi sanse". Din moment ce nici tu care-l cunosti de bine de rau nu mai stii la ce sa speri, sa te astepti, consideri ca noi am fi mai in masura s-ti dam rasunsul corect? Probabilitatea ca vreunul dintre noi sa te poata ajuta intr-un astfel de caz este mult prea mica. Parerea mea care este una pur subiectiva ar fi sa fii deodebit de prudenta mai ales cand vine vorba de casatorie. Multa sanatate, fericire si succes in viata.

| Felys a răspuns:

Nimeni nu se schimba radical, probabil daca l-ai accepta inapoi un timp va face cum vrei tu dar va fi prea greu sa faca ceea ce lui de fapt nu ii face placere si dupa ce se va simtii iar in siguranta isi va revenii la comportamentul anterior, parerea mea este sa iti cauti pe altcineva compatibil cu ce iti doresti tu nu sa incerci sa schimbi pe cineva pentru ca este imposibil pe termen lung

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Lupul isi schimba blana, dar naravul ba.O sa fie totul neschimbat pe termen lung.Mai bine mergi in treaba ta si nu mai pune botul la vrajeala, ca te si vad cu un copil si e mai grav atunci.

| UnBroken2016 a răspuns:

Oricine merita o sansa. Doar prostii dau mai multe. Si inca ceva. Ce ai tu acolo e rahat amestecat nu relatie. Din cele 7 luni ati fost macar 2 impreuna? Sau macar o saptamana cand chiar ati tinut unul la altul. E o prostie copilaroasa ce aveti voi acolo nu relatie adevarata.

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Daca s-a tot intors la tine, inseamna ca el chiar te iubeste. Si da, slabitul poate fi un semn ca sufera dupa tine. Nu mai fi trista si fa ce-ti spune inima. Mereu e mai bine asa. Daca il iubesti, da-i si sansa asta! Ce poti pierde? Iti tin pumnii!

| RalucaRallu15 a răspuns:

Orice om merita inca o șansa... se vede ca el te iubeste si daca si tu il iubesti ve.ti ajunge departe, vei vedea ca se va schimba ...Mult succes :*

| matei200 a răspuns:

Mai dai o sansa, eu cred ca s-a schimbat mult in astea 2 luni. Si daca ramane la fel... scoate-l din viata ta.