| deea225 a întrebat:

Am avut primul meu contact sexual acum o luna.a durat maxim 5 minute.peste 2-3 zile mi-a venit menstruatia.acum mi-a venit din nou menstruatia la data corecta dar mai intai mi-a curs un lichid maro iar acum imi curge ff putin.e posibil sa fi ramas insarcinata avand in vedere ca nu ne-am protejat?

Răspuns Câştigător
| emydaisy a răspuns:

Nu esti singura cu acest caz.Prostia a fost a voastra de nu v-ati protejathappyDu-te la ginecolog ca nu sti tu daca ai ramas insarcinata ca nu esti doctor specialist.Te duci frumusel la ginecolog si iti spune el daca esti sau nu...Si poate o sa va protejati ca sa nu faceti o greseala in viata voastrawinkingFunda plz?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca ai ramas dar asa sa te linistesti poti sa faci un test de sarcina dupa ce iti trece ciclu[eu asa zic ca nu esti]

| wolder a răspuns:

Daca menstruatia a venit NU esti insarcinata!

| Azµre a răspuns:

Șansele sunt mici, poți face un test de sarcină să îți ieși din păreri. Data viitoare folosește-l!

| looovee a răspuns:

Nu prea sunt sanse sa ramii insarcinata. Insa staduitiva sa folositi prezervativ. Lichidul maro a fost (gelatinos? nu placut mirositor?)

| deea225 explică (pentru looovee):

Nu mi s-a parut sa aiba niciun fel de miros..si nici gelatinos.

| looovee a răspuns (pentru deea225):

Atunci cred ca nu ai de ce sa-ti faci griji... cred eu

| Razvann97 a răspuns:

Sunt sanse, data viitoare fii mai atenta si foloseste prezervativ. Inteleg ca placerea este mai mare fara prezervativ dar decat sa fii cu burta la 15-17 ani mai bine accepti situatia. Sper sa nu fii ramas insarcinata si sa fi avut noroc de data asta, fii mai atenta data viitoare si alege calea cea buna pentru tine deoarece tu vei avea de suferit in viitor!

| deea225 explică (pentru Razvann97):

Acest lucru s-a intamplat fara vointa mea... oricum a durat 3-5 minute..cred ca asta diminueaza sansele de a fi ramas insarcinata.

| matesanosa a răspuns (pentru deea225):

Nu conteaza minutele ci calitateawinking! daca intelegi ce vreau sa zic! poate dura si 10 sec.winking! poate te inveti sa folosesti prezervativul!