| clarraxdxs a întrebat:

Am avut un contact sexual pe 6 Septembrie doar la câteva ore după ce și-a făcut apariția menstruația. Am folosit protecție și fără ejaculare, am verificat și prezervativul. Iar acum mai sunt 5 zile pana la menstruație și am observat picături de sânge pe lenjerie. Sunt foarte speriata …

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu a ejaculat si nu s-a spart balonul, e doar paranoia

| mi25 a răspuns:

Esti speriata ca ti-e lene sa pui mana sa studiezi. Este atat de usor sa stii ca nu puteai sa ramai gravida in asemenea caz. Sau... postezi ca sa te afli in treaba, sa ai si tu puse intrebari.

| clarraxdxs explică (pentru mi25):

Nu, doar ca sunt f speriata.

| Anuskaa a răspuns:

Ai folosit protectie, nu a ejaculat! De ce esti speriata? Testu de sarcina se poate face dupa 21 de zile de act! Faci sex, te protejezi, nu ejaculeaza! Dar tot timpul esti speriata, nu mai fa sex, e mai simplu!

| clarraxdxs explică (pentru Anuskaa):

Așa este aveți mare dreptate, nu sunt pregătită și nu voi mai practica. In schimb sunt speriata de aceste scurgeri de sânge care n ar trebui sa și facă prezenta. N as putea sa le numesc nici scurgeri ca ba sunt ba nu sunt etc.

| clarraxdxs explică (pentru Anuskaa):

Am făcut și test la 22 de zile de la act și a ieșit negativ.

| Anuskaa a răspuns (pentru clarraxdxs):

Dupa act ti-a venit menstruatia, ati folosit prezervativ, nu a ejaculat, testul a iesit negativ, facut corect dupa 21 de zile. Nu inteleg motivele ingrijorarii.

| clarraxdxs explică (pentru Anuskaa):

Actul a fost făcut imediat după apariția menstruației la nici 2 ore, iar motivul îngrijorării vi l am spus, sângerare fără rost. Oricum va mulțumesc pentru timpul acordat!

| Anuskaa a răspuns (pentru clarraxdxs):

Sangerare fara rost? Inainte de menstruatie sunt mici sangerari, 1, 2 zile.

| clarraxdxs explică:

Țin sa Menționez ca am făcut și un test de sarcina și a ieșit negativ