| annarob a întrebat:

Am avut un contact sexual protejat aseara, el a ejaculat in prezervativ, insa apoi ne-am dat seama ca s-a rupt in mine...La aproximativ o ora si jumatate am folosit Escapelle, doza unica, pentru ca farmacista m-a asigurat ca este cea mai buna pastila. Vreau sa mentionez faptul ca in ziua in care am avut contactul sexual mi se terminase menstruatia de cateva ore.Am inteles ca nu ar exista probleme, cu toate acestea vreau sa ma asigur ca totul este okay.Stari de greata nu am, doar pofta de mancare f scazuta, iar la urinare am observat o usoara sangerare, dar am pus-o pe baza menstruatiei care nici nu s-a sfarsit bine?
Nu stiu ce sa zic, astept sfaturile voastre si va multumesc mult de tot pentru timpul acordat!

Ultima menstra:3-7 mai
Contact sexual: 7 mai, noaptea
Escapelle la o ora dupa.
Care sunt sansele sa fiu gravida?

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Daca abia ti se terminase menstruatie, sansele sa ramai gravida erau aproape zero. Ovulatia are loc in jurul zilei a 14-a a ciclului, iar sansele ca ovulatia sa aiba loc imediat dupa menstruatie sunt extrem de mici.Practic,ai luat o adevarata bomba hormonala degeaba.N-ai cum sa ramai insarcinata, dar te sfatuiesc sa faci o vizita la ginecolog daca apar probleme.

| MMihai a răspuns:

Teribil de mari. Înainte să mai faci sex, învață dracului foarte bine metodele de evitare a unei sarcini din cărți de sexologie. Și folosește in asociere mai multe metode de a evita o sarcină. Dacă pui prezervativul intr-un anume fel, nu se rupe. In caz contrar se rupe sau nu se rupe, după baftă. Dacă niște medicamente nu reușesc să omoare fătul, va rezulta un monstru și este tocmai ce îți lipsea.

| antimulte a răspuns:

Sansele de a fi gravida sunt aproape zero, zic aproape pentru ca nu exista nici-o metoda 100% sigura, insa tu poti sta linistita. Luand asa rapid si o pastila adecvata, n-ar trebui sa te mai stresezi pe tema asta. Ai grija pe viitor.

| diesel94 a răspuns:

Sunt foarte mici dar pana la urma tot exista un acel 0, 01%

| Shery a răspuns:

Tot ce poti sa faci e sa astepti.

| aliona77ful a răspuns:

Fii pe pace, eu tot asa ceva am avut, situatie asemanatoare ca si a ta...totul a fost okay.Si tot Escapelle am baut...)alata data ai grija))