| IceCream11 a întrebat:

Am avut un prieten acum 2 saptamani si am fost cu el pentru o saptamana, El m-a parasit pentru alta fata.Am aflat ca s-a despartit de mine prin intermediul unui coleg de-al lui.Cica imi lasase mesaj pe mess ca se desparte de mine, dar eu nu am primit nimic.Am vorbit cu fostul meu prieten pe mess si i-am zis ca m-a abandonat si el a zis ca nu-i asa. Mi-a spus ca suntem mici si nu realizam ce facem.Si-a cerut scuze ca s-a despartit de mine, iar in urma cu cateva zile cand eram impreuna, mi-a zis ca ma iubeste si imi trimitea mereu poezii de dragoste. El inca tine la mine si o place mai mult pe cealalta fata sau cum? Nu stiu cum sa judec problema.

3 răspunsuri:
| jasmine11 a răspuns:

nu stiu e compilacata problema... daca ti-a spus ca te iubeste testeazal unpic,daca te suna nu-i raspunde,si vezi daca te cauta acasa,sau te suna in continnu, daca te suna si nu rasp si dupa aia nu te mai suna de loc, inseamna ca nu il intereseaza de tine si de ce nu rasp

| Rill a răspuns:

A spune "te iubesc" e destul de usor, insa trebuie sa si simti chestia aceastawinking Nu mai fii atat de naiva. Baiatul acesta e cam nehotarat si stii vorba aceea "cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul". Nu-l cauta o vreme, lasa-l pe el sa te caute, si apoi ai sa vezi daca tine intr-adevar la tine.

| Asdfasdefta a răspuns:

Investigheaza mai mult, incearca sa te apropii mai mult de prietenii lui, sa gasesti raspunsuri. Daca ti-a spus " te iubesc " nu inseamna nimic. Stiu, e greu sa crezi asta dar asa e. Incearca sa vorbesti cu el linistit, pe mess de preferinta si fii atenta la toate detaliile convorbirii. Sigur o sa iti formezi o idee. *
Eu, in general, in probleme din astea, merg dupa instincte.