| anonim12637151 a întrebat:

Am capatat o problema uitându-ma la 2 băieți semi dezbrăcați în care mi-a tresărit penisul (am simțit un soc pe care îl simt când văd ceva sexual când ma uit la fete) iar asta m-a panicat extrem de tare ca nu suport gayii.
Problema era ca îmi era frica sa ma uit la băieți ca sa nu simt șocul acela, iar când văd fete ma simt așa de confortabil și plăcut, mai ales bune care ma excita deoarece iubesc mult femeile. Am avut o gagica pana acum in clasa a 6 a cu care n-am făcut nimic sexual.Din când in când de la stres sau ma gândeam la o fata și după vedeam un baiat și după simțeam acel soc in penis care ma făcea confuz.
Începusem fără sa vreau sa cred ca sunt gay, ce m-a deprimat intr-un hal de îmi venea sa ma sinucid deoarece iubesc prea mult femeile și am prea mult respect fata de mine ca sa devin așa ceva, plus ca sunt și religios.Incepusem sa ma gândesc ca domnle dacă sunt gay ar trebui sa-mi placa de x sau y care mi se păru extrem de ciudat deoarece nu m-am gândit așa in viața mea despre o pers.Dar era un gând random adică n-avea nicio treaba cu ce gândeam eu de parca creierul meu vrea sa ma facă sa ma stresez și mai tare.

Eu când ma uit la porno ma uit la fete și prefer o fata cu cur și tate, iubesc curul și țațele iar ca o verificare m-am uitat la un porno gay și n-am simțit nimic sexual pur și simplu mi se părea ciudat și scârbos și după vreo 20 de sec in care ma uitam atent sa nu cumva sa simt ceva am ieșit.
Așa am bifat pe lista ca nu sunt atras sexual.

După acea faza in care am zis "dacă sunt gay ar trebui sa-mi placa de x sau y" m-am gândit ca e ceva doar mintal și ca creierul meu face asta intenționat și chiar nu s-a mai instalat asta, când văd un baiat care arată bine îl admir dar acum mi-e frica sa ma uit la băieți sau chiar sa ma uit la un baiat dacă e frumos sau nu. Dacă zic in gândul meu băiatul asta arată bine după ma simt ciudat.
Acum mereu când văd băieți sunt stresat ca nu cumva sa nu simt.Nu e genul de stres pe care îl am când vorbesc cu o fata frumoasa, e altcumva deoarece cu prietenii mei vorbesc normal și n-am probleme dar când văd un baiat la sala fără bluza etc evit orice fel de contact.
Mai am problema in care nu-mi place sa fac contact fizic cu alți băieți, de genu stau pe scaun și ni se ating picioarele, ma face sa ma simt inconfortabil.
De multe ori ma gândesc la o ex. fac sex cu ea și dintr-o data ma panichez sa nu ma gândesc la un baiat și după automat ma gândesc la un baiat. Nici nu mai pot sa ma uit la porno una din activitățile mele favorite deoarece ma deranjează când văd penisuri și nu știu cum sa fac sa ma întorc la cum eram înainte când n-aveam nicio problema.
Acum când văd o persoana gay ma gândesc la doamne ce l-as omora in pumni și la doamne sa nu simt nimic și la doamne Dumnezeule zi-mi te rog ca nu sunt ca ăștia.

Eu fiind o persoana straight aceste lucruri ma stresează, dacă e sa pun de la 1/10 e un stres de nivel 9, nu vreau sa fiu gay sau bi dacă ajung la concluzia ca sunt orice in afara de straight chiar nu știu ce o sa fac, cred ca o sa cad intr-o depresie și mai gravă.

Am început doar sa nu mai am socul acela pe care îl simt in penis când ma uit la băieți semidezbracati sau chiar in acel ex cu verificarea cu videoul porno gay, n-am simțit nimic in penis chiar mi s-a părut ciudat și scârbos.Mereu ma gândesc ca sunt in adolescenta și de la hormoni se poate întâmpla asta, am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mai cresti cativa ani, sa-ti incepi viata sexuala cu fete si vezi tu ce esti, mai tarziu in viata!
Acum esti mult prea mic sa intelegi ce se intampla cu corpul tau, de ce ai erectii atat de spontane, de altfel normale la anii astia samd.

| anonim12637151 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma simt bine sa ma definesc ca bi, simt ca ma sufoc când ma gândesc la asta l.
Nu suport persoanele lgbtq+ ii detest
Nu îmi plac băieți si nici nu mi au plăcut pana acum maxim ma uit ca orice om la un Baiat de arată mai bine făcut si îl admir
Nu mai am acel fior, a dispărut Cred ca era din cauza la pubertate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim12637151):

Dupa cum am mai spus, esti mult prea mic ca sa stii ce ti se intampla tie cu corpul tau, cu erectiile vizuale samd.
Asteapta sa mai cresti si peste cativa ani vei intelege lucurile diferit, ca uitatul la barbati si erectia spontana NU te face gay!

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Fii mai tolerant cu persoanele care au alta orientate sexuala decat tine, fiindca nu e normal sa vrei sa le omori in bataie.Iar cine tinde sa fie gay ofera mai multe indicii decat ce descrii tu aici.Asteapta pana cand iti incepi viata sexuala.Din modul in care ai scris rezulta ca mai mult ti-e frica sa nu creada altii despre tine ca ai alte inclinatii.Iar persoanele care au, pot fi si ele religioase, doar ca nu la acest capitol.Nici tu nu poti spune ca esti, fiindca conform regulilor acestora, sa te uiti la filme porno e mare pacat.Repet, fii tolerant cu cei din jurul tau.

| cristianvalentin337 a răspuns:

Bossulica e un inceput pentru toate. dupa cum ai povestit, incep sa cred ca totusi ai o tentatie pentru baieti..pentru ca altfel nu te-ai fii gandit, usor usor ma tem ca te vei da pe brazda si ca vei incepe sa fii bisexual.

| anonim12637151 explică (pentru cristianvalentin337):

Nu ma simt bine sa ma definesc ca bi, simt ca ma sufoc când ma gândesc la asta l.
Nu suport persoanele lgbtq+ ii detest
Nu îmi plac băieți si nici nu mi au plăcut pana acum maxim ma uit ca orice om la un Baiat de arată mai bine făcut si îl admir
Nu mai am acel fior, a dispărut Cred ca era din cauza la pubertate.Deci nu cred ca sunt bi maxim sunt tulburat din cauza pubertati