| paulaaa74 a întrebat:

E ceva ciudat dacă nu vorbesc cu nici un băiat la vârsta de 17 ani? Mă simt ciudat atunci când le aud pe alte fete despre relațiile lor sau că ies la întâlnire cu băieți. Soluții, vă rogg!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu e nimic ciudat. Ar trebui sa te bucuri ca inca ai timp pentru tine, sa te dezvolti, sa faci ce iti place, poate un hobby sau ce vrei tu, ca orice persoana individuala. Foarte multi oameni se arunca cu capul inainte in relatii, fara sa-si dea seama ca nu le-ar strica sa mai lucreze la propria persoana, astfel incat relatia sa mearga foarte bine. O relatie nu prea merge daca fiecare isi aduce bagajul emotional negativ si niciuna din parti nu vrea sa scape de el.

Iar de multe ori, tot acestia realizeaza ca relatia devine singura lor personalitate, ca in afara ei nu se mai pot regasi pe sine, pot aparea crize de personalitate etc.De aceea e important sa reflectam putin asupra sinelui inainte sa ne angajam in relatii, sa cautam sa fim,, intregi''. Expresia cu a-ti gasi jumatatea este destul de eronata, din punctul meu de vedere. Bucura-te de timpul tau cat inca este al tau, fara drame, certuri inutile si alte aspecte negative din relatii. laughing

Sigur ca ce am spus mai sus pare ca tine de relatiile serioase, nu de cele din liceu, dar tot cred ca te ajuta. Poti gasi chiar de pe acum persoana potrivita pentru restul vietii, nu se stie.

Tine capul sus, ca un baiat sa te vada, la timpul potrivit, cat esti de frumoasa. happy

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i ciudat deloc, chiar este normal, ca nu-i musai sa ai relatii la 17 ani.
Chiar nu ai de ce sa te simti ciudat, fiindca nu este regula, lege si nici scris undeva ca trebuie sa ai relatii la anisorii astia, doar pentru ca alte fete au asa ceva.

Nu mai raporta nimic la tot ce fac alte fete, ca fiecare persoana este diferita si fiecare isi face viata si isi stabileste prioritatile in viata, asa cum si le doreste.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este ceva ciudat. Vei avea tot timpul sa te indragostesti dupa 18 ani.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nu e ciudat deloc, stai linistita.Probabil nu ai gasit acel baiat care sa iti placa.
Sa nu te demoralizezi sau sa nu iti faci griji ca nu ai in iubit la varsta ta, o sa gasesti si persoana potrivita pentru tine.
Te sfatuiesc sa te concentrezi pe ceva mai constructiv in viata adica sa te pregatesti intr-o cariera care sa iti aduca bani.

| Fonk a răspuns:

Am 17 ani big grin, du-te si tu la agatat. Arunca priviri la baiatul careti place astfel incat el sa observe, nu trebuie sa te simti prost.
Ști cum e, daca nu te lasa parinti aia e, da la 18 faci ce vrei, te poti si f@t3.
Sper ca team agutat.

| paulaaa74 explică (pentru Fonk):

Asta nu e o soluție

| Fonk a răspuns (pentru paulaaa74):

Bruh, da ce soluție propui tu fată deșteaptă? Bine înțeles că dacă ești urâtă de latră pisicile după tine nu se uită nici dracu dacă nu vrei să faci minimul de efort precizat mai sus.

| dullcat a răspuns (pentru Fonk):

Nu vorbi asa urat, frumusetea e in ochii privitorului.

| Fonk a răspuns (pentru dullcat):

Ok

| steamrogue77 a răspuns:

Neața, nu e ceva ciudat, poate ca nu ai găsit pe nimeni de care sa îți placa sau sa te simți atrasă