| Haisavaspunceva a întrebat:

Adolescenta mă obosește total deoarece eu la 15 anișori ajung să îmi creez probleme singura. Una dintre ele fiind băieții. Am intrat la liceu cu medie mare dar vreau și eu o relație. Nu pot avea o relatie deoarece iubesc un băiat de 10 ani. La 5 ani nu era iubire dar a fost prima mea iubire acest băiat. Simteam așa ceva wow la vârsta aceea. Îmi era drag dar cu timpul sentimentele astea au ajuns foarte profunde. Eram super apropiati și foarte buni prieteni până să intre la liceu (este cu un an mai mare decât mine). Eu sunt născuta in Galați dar m-am mutat in Braila când aveam 7 luni. Bunicii mei locuiesc in Galați și mă duc la ei in fiecare vară unde este acest băiat. Grupul nostru de prieteni era mare și îmi plăcea cel mai mult sa stau cu el. Nu știu dacă el a simtit ceva pentru mine (nu prea cred) dar eu și acum simt iubirea aia in mine si îl văd de 3 ori pe an. Sunt genul de persoana care se plictiseste de băieți după o săptămâna și asta e dubios deoarece eu iubesc un băiat de 10 ani. Am citit pe net ca dacă te plictisești de anumite persoane înseamnă ca nu sunteți meniți sa fiți împreuna. Oare eu și acest băiat suntem meniți? Totuși sunt 10 ani. Acest băiat nu știe ca îl iubesc și nu știu dacă sa ii spun printr-un mesaj sau sa aștept pana când ma duc in Galați. El are iubita nu are nicio treaba cu mine și asta ma întristează. Vara trecută când ne-am uitat in ochii celuilalt am simțit ceva de nedescris. Nu îmi mai bătuse inima in halul ăsta niciodata. Si am simtit ca a fost reciproc dar nu cred deoarece era cu o fata atunci când l-am văzut. Ma gândesc că dacă o sa încep o relație cu el exista riscul sa ma plictisesc la fel ca si de ceilalți. Țin să menționez ca varul meu și acest băiat sunt cei mai buni prieteni dar varul meu nu știe despre iubirea asta secreta. Am nevoie de sfaturi și opinii legate de viața mea tumultoasă. Va mulțumesc!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Copilării prostești, ce menire dacă el nici măcar n-are interes pentru tine? ia pe cineva să fie din oraș cu tine și cu care te poți vedea. băiatu are iubită, ce ai căuta să te bagi? ție ți-ar conveni să fii cu el și să vină una să se dea la el?

| Violleta2022 a răspuns:

La anisorii tai, plctisitul asta este ceva normal si natural, fiindca esti inca copil, fara sentimente sedimentate, fara chestii profunde, totul fiind superficial si de scurta durata. Am inteles, simpatizezi un baiteld e 10 ani, dar asta va ramane la stadiul de placut doar, pana va apare intr-o zi, un baiat mai mare, de care te vei indragostii.
10 ani inseamna o prieteni lunga, nu dragoste sau iubire.
Asdar, tot ce ti se intampla la anii astia, este foarte normal, relatii de prietenie de scurta durata, de schimbat papusile, pardon baietii laughing
La 15 ani nu ai nici o viata tumultoasa, dimpotriva, este doar una de joaca cu ceilalti, fiindca te plictisesti usor de ei si ii schimbi. Dupa cum spuneam, este specifica COPILARIEI!

| Sofer a răspuns:

Nu ii poți strica relația dar totuși. Doar poți sa il întrebi în mesaj "mie îmi cam place de tine" sa vezi reacția.

| cristimihailov a răspuns:

Apuca-te sa mai cunosti si altii. O sa regreti mai tarziu ca l-ai urcat pe piedestal si nu ai facut nimic sa fie al tau.

Csnd sunt multi altii mai buni ca el. Ce te atrage este un sentiment de cand erai mica.

E un sentiment gresit interpretat.

Impune-ti sa-l scoti din mintea ta si sa nu ii mai compari pe toti cu el. E o chestie cam narcisista si mi se pare ca are chiar un nume specific in literatira de specialitate.

| Donsavas a răspuns:

La 15 ani simți nevoia de iubire?

Răspuns utilizator avertizat