| ionely a întrebat:

Am comis o greseala.am sunat fosta prietena a iubitului meu si am vb cu ea.ca 2 prietene desi stiu ca asta nu se poate intampla. mi-a zis multe despre el(ei au fost cuplati 2 ani si s-au despartit de 1 an jumatate timp in care ea s-a si maritat)imi e tare frica ca el se va intoarce la ea cu toate ca nu mi-a dat de banuit nimic.respectiva imi zicea ca nu-i mai pasa de el ca l-a sunat sa vada ce face si ca stie multe despre mine pentru ca i-a zis ca suntem impreuna si ca ne intelegem bine.si chair asa e ne intelegem bine simt ca ma iubeste dar totusi... voi ce parere aveti? partea prosta e ca regret enorm ca am vb cu ea si nu stiu ce sa fac.astept sfaturile voastre

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu vad dc scormonesti trecutul!
poate au vb ca amici, dupa un an jumate d despartzire(in care fiecare si-au facut viata lui) nu vad dc t temi!
daca el nu stie ca ati vb...cel mai bine ar fi sa-i sp! ca sa stie d la tine(in caz ca vor mai vb sigur ii va sp)
gandeste-te ca acea fata deja are viata ei, j prezentul prietenului tau esti u!

| Adorable a răspuns:

Fata este maritata, are o familie. Povestea lor de dragoste a fost frumoasa in trecut, acum nu mai este. Ea are drumul ei, iar tu pe al tau. Daca este maritata, doar pastreaza o legatura de prietenie cu prietenul tau, caci asa este frumos. El te-a laudat, nu te-a barfit. Inca te iubeste si sunt convinsa ca nu te va lasa pentru o femeie casatorita, viitoare mama pentru copiii ei.

| mihaibr11 a răspuns:

Buna! Ea are viata ei, el viata lui, alaturi de tine. Ce a fost, a trecut. Bucura-te de baiatul asta si daca totul merge bine nu ai motive sa-i cauti lui "nod in papura". Mult succes

| ionut7782 a răspuns:

Da.nu ai de ce sa te temi odata ce fata sa maritat deci nu mai prezinta o amenintare pentru tine.traieste-ti clipa alaturi de iubitul tau.nu conteaza daca mai vb cateodata.si eu mai tin legatura cu fostele dar doar ca amici.pe fetita mea o iubesc enorm si o respect.deci nu iti face probleme de genul ca nu isi au locul.succes

| yyyyy a răspuns:

Eu as zice sa fii cu el fara nikio tragere de inima! vei vedea pe parcurs ce se va intampla iar daca nu'ti place ce face nu mai fii cu el combinat :d. ai facut bine ca ai sunato sa vezi ce face iubitul tau sau sa vb despre el. bravo! fundda?