| anonim_4396 a întrebat:

Am cumpărat recent niște prezervative. Pe cutie scrie ca expira în septembrie 2023. Lubrifiantul de pe ele este mult mai ciudat fata de altele și au un miros destul de ciudat. Sunt în regula? Sunt prezervative mondos, oare asa sunt ele de obicei? Mi se par diferite.

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă aveți bonul fiscal puteți merge la protecția consumatorului.
Dacă nu, cercetați ambalajul cu atenție și observați dacă există modificări ale datei de expirare.
Oricum, mai bine nu le folosiți, dacă nu aveți posibilitatea de a le duce la un laborator ca să le verificați.

| capitanul18 a răspuns (pentru romeo78):

Citește din nou ce a raspuns Jassmina. Ar trebui să încetezi din a mai comenta, o dai mereu în bară cu cele mai proaste răspunsuri. Total pe lângă față de subiectul întrebării. Din nou demonstrezi cât ești de prost.

| Ionut123987 a răspuns (pentru romeo78):

Dacă nu sunt în reluga mai bine de arunc direct și îmi vad de treaba. Îmi e rușine și sa cumpăr la vârsta mea, dapoi sa ma mai duc și la protecția consumatorului cu ele laughing

| romeo78 a răspuns (pentru capitanul18):

Bă tu ai 13 ani, vorbești despre sex la întrebările tale, corupi minore ca să facă sex cu tine și mă faci pe mine prost?
Nici mustățile nu ți-au dat cum trebuie nici sus, nici jos, dar te dai buricul pământului? Nu îți este rușine? Așa te-au educat părinții tăi?

| Ionut123987 a răspuns (pentru romeo78):

Scuză-mă, dar la 13 ani nu cred ca e nici o problema dacă faci sex cu minori... Adică nu corupi pe nimeni. Adică nu e pedofilie sau ceva... Nu inteleg ce te supăra asa tare sexul între minori sau nu știu ce te supăra ca nu am înțeles.

| romeo78 a răspuns (pentru Ionut123987):

Caută legea privind coruperea unui minor și să îmi spui dacă scrie că vârsta celui care întreține, corupe un minor are vreo importanță și pedeapsa tot pedeapsă rămâne!

| Ionut123987 a răspuns (pentru romeo78):

Nu e nimic ilegal în a face sex...
Pedeapsa pentru Coruperea de minori se aplica doar persoanelor majore, eventual minorilor peste 14 ani dacă face cu cineva sub 14 (și acesta ii face reclamație) dar scapă cu o amenda.

Nu încerca să te dai mare inteligent ca nu ești... Nimeni nu știe tot ce se întâmplă pe planeta asta, dar fiecare știe câte ceva, dar tu deja faci din țânțar armăsar.
Nu am nimic personal cu tine, mersi ca mi-ai răspuns la întrebare, dar cam exagerezi și nici nu e foarte adevărat ce spui.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te duci la protectia consumatorului cum te sfatuieste userul de mai sus, fiindca produsul nu-i expirat, odata ce are scris clar pe el ca expira in sept. 2023.

Cel mai probabil miroase spermicidul din acel prezervativ.
Vezi ca sunt si prezervative fara lubrefiant si fara spermicid, iar altele sunt chiar cu arome parfumate.
Citeste ce scrie pe ele!