| georgiana37 a întrebat:

Am cunoscut cel mai dragut si gentil baiat. a fost dragoste la prima vedere. el tine la mine dar ca o amica.eu il iubesc mult.plang pentru el.nu stiu ce sa mai cred.ma simt stran nu stiu ce se intampla cu mine.ma ia in brate ma consoleaza, imi spune dulcegari,, eu sunt in italia, se comporta super cu mine, n-am cuvinte k sal descriu, dar vreau sa il fac satina si el la mine nu ca la o amica. ceva mai mult.este foarte draqgut si nici nu pot spune ce simt pentru el in cuvinte. k azi mi-a spus ca nu mai e mult pn o sa stam impreuna, pentru ca multe fete ma intreaba daca sunt impreuna cu el si el a spus ca ce ne trebuie mult? il iubesc cat n-am iubit vreun alt baiat. dati-mi un sfat ce sa fac sa ne apropiem si mai mult decat acum k eu as vrea sa fiu impreunaa cu el. el e un pic mai nebun dar si romantic pe langa. funda sad

1 răspuns:
| blddeea a răspuns:

Iubeste-l ca si pana acum darnu cere nimic. Discuta cu el despre ceea ce simti si daca el nu iti impartaseste sentimentele nu te muta impreuna cu el, pentru ca iti vei prelungi suferinta. Raul il tai de la radacina cand cand este nevoie. Nu are nici un rost sa fortezi o relatie daca nu se depun de la inceput sentimente din ambele parti, pentru ca pe viitor poate iti vei gasi pe altcineva si nu are rost sa pierzi o prietenie frumoasa. Spunandu-i va sti si el cum sa se comporte si sa nu iti mai dea sperante in zadar sau, poate, si el este indragostit de tine si fiind mai rebel nu stie cun sa iti zica. Discuriile, in general, rezolva problemele.