| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut o fata acum vreo luna si ceva. M-a chemat mama mea sa o ajut cu ceva la lucru si am cunoscut-o pe fata unei colege de-a ei, saptamana urmatoare m-am tot gandit la ea [nu cred ca pot zice ca a fost dragoste la prima vedere insa nici departe nu a fost] si la 1 saptamana a aparut din nou si ne-am intalnit. Am avut grija sa fiu aranjat frumos, si ea nu era la fel ca prima data (era mult mai frumos imbracata ca data trecuta- daca asta are vreo relevanta). Din pacate eu fiind un tip mai timid nu am avut curaj sa-i cer nr sau id sad si nici macar nu i-am zis ca arata super desi arata superb sad (asta mi-e teama ca este una din cele mai grave greseli facute), dar in ziua aceea am pomenit de o inghetata si am intrebat-o daca nu vrea; a zis nu, dar eu tot i-am luat ca mi se parea ciudat sa mananc in fata ei singur inghetata; mai apoi am auzit ca tinea post si de aia a refuzat.
Am asteptat-o si saptamana a 3-a si a 4-a insa nu a aparut ca era intr-o tabara. Am asteptatat-o si urmatoarea (a 5-a) nu a aparut ca nu a fost chemata ca cica nu mai aveam de lucru. sad Am sunat-o de Sf Maria (ca e ziua ei de nume)(prin maica-mea) si i-am zis la multi ani si toate cele bune si am intrebat-o daca are id de mes si a zis ca are, dar ca mi-l trimite prin maica-sa; asta mi-a frant usor aripile ca nu mi l-a dat atunci pe loc, am vrut sa-i cer si nr dar n-am avut curaj sad / deci ce credeti? Am procedat corect, oare am vreo sansa? Oare a evitat sa mi-l dea deoarece nu vrea sa aiba vreo legatura cu mine? Suntem la licee diferite si in zone opuse ale orasului, eu sunt mai timid si mai solid insa nu pot zice ca arat rau (am mai iesit din cand in cand sa ma plimb si mi s-a intamplat ca pe strada sa vad ca se cam uitau unele fete la mine, fete care nah ce sa zic erau frumoase pe exterior), ea din cate am auzit este foarte puternica (nu la muschi)... si inca ceva mi-a zis maica-mea ca cica s-a intalnit cu ea si maica-sa pe starada si cand a vazut-o pe maica-mea a salutat-o ceva mai energic ca de obicei desi mai era o cunostinta comuna cu ele. Ce parere aveti? Am incercat sa fac rost de id ei printr-o cunostinta comuna, l-am primit, i-am dat add insa nu am primit acept sad acum nu stiu daca nu mi-a da acept deoarece stia cine sunt sau ca nu stia cine sunt (nu cred ca stia cine sunt). Oare daca nu primesc id ei saptamana asta oare mai am vreo sansa? Daca nu, cum as putea sa o uit... Trebuie sa mai mentionez ca desi am 16 (si ea la fel) eu pana acum nu m-am indragostit, deci pot zice ca este prima dragoste; asta noapte chiar am visat ca eram impreuna si mi-e frica ca s-a transormat in obsesie ca ma tot gandesc cum ar fi sa fim impreuna, am devenit suprstitios, am inceput sa vanez ora exacta si sa citesc horoscopul sad nu stiu ce sa mai zic.
Voi ce parere aveti? si va rog dati cat mai multe raspunsuri fara sa faceti misto. Multuesc celor care dau si cel mai bun raspuns va primi funda +folositor si celelalte dupa merite.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, in primul rand eu iti recomand sa lasi horoscopul si superstitiile si sa iei Biblia, este mai sanatos dpdv spiritual. Plus ca, daca ea tine post, si ea este credincioasa. Nu ai gresit cu nimic ca nu i-ai spus una alta, vei putea sa-i scrii pe mess tot ce ai gandit atunci.
Domnul fie cu voi.

| mon@29 a răspuns:

Incercarea moarte nare...intra si vb ca ea pe mess si spune-i ceea ce simti pentru ea inainte sa fie prea tarziu si sa gaeasca pe altu...asa ca spune-ibig grin

| BOGDAN a răspuns:

Cam mult de citit

| bbdotgirl a răspuns:

Da-i add pe mess si scrie-i cine esti. Spune-i ceva de genul "Buna, eu sunt X, nu stiu daca ma mai tii minte, ne-am intalnit la firma Y (acolo unde lucreaza mamele voastre) si am facut rost de ID-ul tau pentru ca mi se pare ca esti o fata foarte draguta si desteapta. Vrei sa mai vorbim din cand in cand?"

Zic si eu, s-ar putea sa mearga big grin Anunta-ne cand se intampla ceva.

Bafta!

| AshliyEliza96 a răspuns:

Estin tare sensibil si ai un suflet bun. eu cred ca te place dar, stii si tu cum sunt fetele (cred). eu cred ca ea este foarte emotiva deoarece nu ti-a spus nimic (adica ca(nu) te place. invit-o la o plimbare si incearca sa o convingi sa vina. apoi, daca ea vine, sa ii multumesti mult. apoi asezati-va pe o banca amandoi. ia-o de maini si spune-i sa nu se sperie si zii oful
succes!

| LauraGush a răspuns:

Din cate ai scris mai sus, nici ea nu e chiar atat de indiferentasmugsmugsmug; cel mai bun mod de a te mai intalni cu ea cred ca ar fi sa se vada intr-o zi mamele voastre si sa va ia si pe voithinking
mai vorbiti mai una alta si ii ceri si numarulcall me si nu stiu mai vb la telefon si ii si zici ca tu esti ala de pe mess si bla bla bla...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa sti ca ca si fetele sunt timide in felul lor dar timiditatea e punclul slab in relatisi poate ca e putin ciudat ca ai primit id-ul de la cunostinte.eu le cer baietilor in fata desi jnu zic ca nu-s timida unori. oricum asa e la prima dragoste nu pot sa zic ca stiu daca ea te place sau nu dar iti pot spunde ca ai putea sa te inbarbatezi si sa incerci sa ii areti ce baiat COOL esti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E frumos ca te-ai indragostit, poate cu adevarat, nu ca astia dn zilele de azi.relaxeazate ca si ei ii place de tine...be cool.suckes! si fii tu insuti ca sigur ai o sansa cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam in aceeasi situatie sunt si eu, dar sunt fata! am cunoscut un baiat care e de la mine din liceu, dar pe care nu l'am mai vazut pana acum si as vrea sa vb cu el, dar nu stiu ce sa'i zic. p. s. unele fete sunt timide, dar altele nu!

| playalex a răspuns:

Mama ca ai afcut aici eseu?laughing