| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 16 ani si din pacate nu am avut pana acum o prietena. Intr-o zi am fost chemat de mama mea la ea la servici sa o ajut sa imparta niste pliante. Acolo am cunoscut-o pe ea (deodata cu mine ca varsta), fiica unei colege de-a mamei. Cu aceasta m-am dus in acea zi sa impart pliante. Zilele ce au urmat m-am tot gandit la fata aceia. Eu sunt cam gurmand (adica sunt si soid), insa dupa ce am cunoscut-o mi-a disparut apetitul. Am tot asteptat sa vina (cam 1 saptamana) sa mai impartim pliante. Toata saptamana m-am gandit la ea, seara adomeam cu gandul la ea, ma trezeam cu acelasi gand si daca era sa zicem 7 sau 8 dimineata, desi inca mai imi era somn, ma trezeam din oarece motiv si iar imi sarea gandul la ea si nu mai puteam sa adorm la loc. Dupa o saptamana a aparut din nou. M-am imbracat frumos am avut grija sa fiu ingrijit. Mi-am pus in plan ca sa ne ducem sa ducem pliante undeva intr-un parc nu prea departe si apoi sa o invit la o inghetata, insa ea a refuzat sa mergem in parc ca pe motiv ca e prea departe (si asa era, nu a inventat pe loc ca sa "scape") ca trebuia sa ajunga la verisoara sa intr-un alt oras peste doar cateva ore, (din cate am auzit dupa aia ca cica sa o ajute pe respectiva ca are copil mic, servici etc). Am mers a ducem pliante prin zona si dupa aia la intoarcere am zis ca e tare cald si ca vreau o inghetata si am intrebat-o daca nu vrea si ea una, insa a refuzat. Am luat totusi 2 inghetate, si i-am dat si ei una. Din pacate nu am putut sa-i zic ca o plac ca a sunat-o pe mobil cineva si o tot vorbit cu respectiva la telefon. Cand am ajuns sa dam raportul laughing ca am dat pliantele, a aparut o mica chestie, a trebuit sa plec in apropiere sa rezolv ceva. Cand am plecat, ea vorbea la telefon inca si la intoarcere ea dadea sa plece (catre casa sa-si faca bagajele sa mearga la verisoara sa); ne-am luat la revedere si a plecat. Din pacate nu am reusit sa-i zic nimic si cat am impartit pliantele nu prea am avut "curaj" sa deschid un subiect de discutii fiindca sunt cam timid. Intrebarea mea este: Cum as putea sa-i spun ca o plac din momentce sunt timid si imi pierd cuvintele cand dau sa vorbesc cu ea?

Nu o cunosc foarte bine insa am auzit ca ea este insa o tipa foarte directa, adica nu prea are nici un fel de timiditate. Ce idei dati? Cum as putea sa o cuceresc? Oare am procedat cum trebuie?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

La faza cu inghetata da, intr-un fel ti-ai invins timiditatea.
priveste-o direct in ochi si exprima-ti sentimentele, nu de alta dar ti. o ia altu' inainte si e pacat.
Bafta!

| x4z5 a răspuns:

Daca ai 16 ani si nu ai avut nici o prietena(iubita) totul este normal...
Totul vine de la sine.

Daca vrei sa ii spui ca o placi jucati adevar provocare s-au procente.

Pentru inceput ar trebui sa ii ceri nr de tel s-au ID-ul de mess.

| Marius_7427 a răspuns:

Salut, pai ar trebui data viitoare cand te mai intalnesti cu ea sa ii ceri nr de telefon si sa ii spui cand are si ea timp sa mai vb si sa iesiti la un suc si atunci o intrebi daca ii place de tine si dupa ii spui ca tie cam iti place de ea si daca ar vrea sa incerca-ti o relatie... Cine stie poate merge! sau daca nu o intrebi direct daca are prieten. Daca zice ca nu ii spui in fata ce simti tu pentru ea! Succes!

| sdfgsdf a răspuns:

Spune-i pana nu e prea tarziu, si eu am trecut prin ce treci tu si cand mi-am facut curaj sa ii spun ce simt pentru ea a fost prea tarziu! sad

| Danielicious a răspuns:

Pai cand va mai duceti sa impartiti pliante i-ai o floare un trandafir alb si spune-i ca acel trandafir nu e mai frumos ca ea apoi daca te intreaba de ce iai adus floarea spune-i ca asa ai simtit pe parcurs gasesti tu un subiect de discutie ba chiar despre verisoara ei sau ce a mai facut in ultimele zile. Cand va trebui sa va luati la revedere spune-i sa-ti promita ca se va mai intalni cu tine in alte zile si in fiecare zi asa pana cand ea isi va da seama ca o iubesti si se va simti si ea atrasa de tine.Atunci va sosi momentul sa ii spui ca o iubesti!

Fundisha?big grin