| ccrank a întrebat:

Am cunoscut o fata in urma cu ceva timp.devenisem prieteni buni si la un moment dat imi placea de ea. Iam spus ca imi place de ea si daca ar vrea sa fim impreuna, dar nu imi dadea un raspuns prin faptul ca cica nu o prea bag in seama. Pana la urma am aflat dupa mult timp ca nu ii place de mine pentru ca nu sunt prea social etc. Mi-a parut rau si mai rau dupa cateva zile s-a combinat cu un prieten de al meu straight face. dupa putin timp nu stiu exact cum am facut de i-am despartit. ea este suparata pe pe mine sad si as vrea sa o (Re)cucersc si chiar sa stau cu ea. As vrea sa imi dati niste sfaturi! dau fundabig grin!

2 răspunsuri:
| fgch a răspuns:

Pai avand in vedere ca ati ajuns la stadiul de prieteni foarte buni ai ajuns intr-o anumita zona, zona "fratelui".De acolo iesi cam greu(probabilitate de 10%).Ai facut si mai rau ca i-ai despartit, trebuia sa ii lasi in pace tongue. Acum nu te poti duce la ea sa ii zici direct, pentru ca te vad crede un obsedat sau ceva de genuhee hee.Las-o sa se linisteasca, indepartati-va o vreme, iar dupa aceea incearca sa va imprieteniti din nou, dar nu ca inainte(friends for ever laughing ca devine urat pentru tine tongue). Dupa ce ati devenit din nou prieteni, dai de inteles discret, subtil, cum ca tie inca iti place de ea si chiar daca ei nu ii place de tine, tu o sa ramai oricum amic cu eawinking. Bafta

| AlyLoveYou a răspuns:

Buna:In primul rand...incearca sa vorbesti cu ea.Dar nu directt despre asta...ia-o cu vorba, dupa vorbeste cu un prieten comun(dar nu cel cu care a stat) sa ii spuna vorbe bune despre tine, apoi icearca sa fiti din nou prietenii si fai ochii dulci o vreme, iar dupa multa vreme in care sa va itelegetii, daca ea nu te intreaba, intreab-o tu
Sper ca ti-am fost de ajutor:*
Daca mai vrei sfaturi lasa-mi ID-ul tau intr-un mesaj...Bafta:*