| NiinaEvveIiii13 a întrebat:

TPU! happy Am o problema.Imi place de un baiat cu care am mai fost... El s-a despartit de mine pentru ca era gelos (poveste lunga ) Chestia e ca, dupa ce ne-am despartit a urmat o excursie, in care el inca se dadea la mine.Ma lua in brate si la un moment dat ne-am si sarutat. Urmatoarele zile la fel. Si asa pana intr-o zi cand a aflat ca vreau sa ma impac cu el. A venit la mine si mi-a zis cine i-a spus asta. Eu vazand-o pe respectiva fata am intrebat-o de fata cu el de ce i-a spus si asta i-a dat de inteles ca e adevarat. Si el a zis : Vrei sa te impaci cu mine? Eu: Da. El: Asta e. straight face In urmatoarele zile am tot aflat cum ca el zicea la toata lumea ca vrea sa se impace cu mine, ca ii da lectie celui mai bun prieten cum sa isi ia limba in gura, avandu`ma pe mine ca manechin. Dar toate astea le zicea inainte sa afle. De atunci nu am mai auzit nimic de el. Si nici nu l-am mai vazut. Aici interveniti voi: Credeti ca el ar putea considera ca sunt obsedata sau. ceva de genul si nu mai vrea sa dea nasul cu mine? Am uitat un mic amanunt : Dupa ce ne-am despartit, m-am combinat cu unul dintre cel mai buni prieteni ai lui, care apropo dupa ce m-am combinat cu el am aflat ca era prieten foarte bun cu fostul, si am stat cu el 2 saptamani..Am fost cu acesta doar pentru al putea uita pe fost, dar nu am reusit. sad Ma puteti ajuta cum si ce sa fac ca sa il recastig?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of, of, of
Nu te mai folosi de oameni.Nu te juca cu sentimentele altora pentru ca e cel mai dureros lucru! Nu e bine.
Cand te desparti de cineva, trebuie sa stai pe tusa.Sa analizezi lucrurile, sa meditezi, sa te gandesti ce vrei sa faci de acum inainte.Treptat,vei gasi pe altcineva care sa-ti starneasca interesul.
Motivul acela a fost cel mai... ****** motiv pe care l-am auzit! Cum sa zica ca a considerat ca e mai bine sa ''rupeti''relatia doar pentru ca e gelos?
Daca tinea la tine cu adevarat, nu lua decizia asta.

Vezi-ti de treaba ta si nu te mai gandi la trecut.
Lasa-i pe amandoi in plata lor.Vei gasi altul mai bun, care sa te merite si sa te iubesca, chiar si cand e gelos raised eyebrows

O seara faina happy

| NiinaEvveIiii13 explică (pentru anonim_4396):

Nu m`am jucat cu sentimentele nimanui, si daca am facut`o am facut`o nestiind... si nu m`am folosit in viata mea de oameni!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru NiinaEvveIiii13):

Nu ai facut-o constient.dar el asa ar fi putut interpreta.
happy

7 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Bla bla dacă era gelos și ținea la tine făcea orice să te păstreze.
Deci, minciuni și a fost un copil prost.
Nu te mai chinui cu el.

| grab a răspuns:

"el zicea la toata lumea ca vrea sa se impace cu mine"

+
"m-am combinat cu unul dintre cel mai buni prieteni ai lui"

Va meritati unul pe celalalt. Atat am avut de zis, aveti niste caractere de mizerie si fara suparare, veti merge din ce in ce mai rau.

| NiinaEvveIiii13 explică (pentru grab):

Chestia e ca eu nu am stiut faptul ca el era cel mai bun prieten cu fostul... Si am vazut abia peste 1 saptamana si cateva zile cand mi-a dat mesul lui, si am vazut la avatar poza cu el si cu celalalt. straight face M-am interesat si adevarul era ca ei erau foarte buni prieteni. Nu e vina mea pentru asta. straight face

| h3r a răspuns (pentru NiinaEvveIiii13):

Renunță la toți și învață din greșeli.
Acordă-ți timp, nu te mai arunca la toți, că uite ce se întâmplă...și să nu crezi că o să uiți dacă fugi la altu.

Liniștește-te acum.