| Andreiu68 a întrebat:

Am cunoscut o fata intr-o cafenea in cercul de prieteni,aceasta fata a fost prima oara cand a venit,ne-am cunoscut,ea stand langa vine sa vorbim numai noi doi. Ajungand acasa i-am trimis cerere pe Facebook, mi-a acceptat, dar imi era rusine sa intru in discutii in continuare, eu fiind mai rusinos si timid din fire. La 2 zile dupa ce mi-a acceptat cererea, imi da mesaj aceasta fata si am vorbit. De acum o luna si pana acum am avut ocazia sa ne cunoastem, mie imi place de aceasta fata, dar din discutiile astea fata dupa ce ii trimiteam mesaj asa brusc nu mai dadea semn, nu mai scria nimic, asta nu odata, cred ca 6-7 ori in zile diferite,ma lasa cu,,ochii in soare", ori nu raspundea pana la urmatorul mesaj,ori raspundea a doua zi. Din ce am vorbit eu cu ea mi-a spus ca ii sunt drag si mereu cica m-a considerat un dragalas si sunt fraier daca nu o cred. Acum nu stiu ce sa fac,i-am propus ca dupa nebunia asta cu carantina sa iesim sa stam, a spus ca iese cu mare drag, dar nu stiu daca mai are rost, adica gen cum raspunde asa greuuu si cand ii las mesaj trimite inapoi la 10-20 min dar mereu si cand ii spun hai ca te las ca sigur ai treaba sa nu deranjez, spune ca nu are treaba, ca se supara pe mine daca nu mai vorbim si prostii, adica simt ca ma da la o parte intr-un fel la cum face cu mesajele astea, vorbim cam la 2-3 Zile maxim.Ce sa fac oare? O plac pe fata asta, dar nu sentimente din alea de sa ma omor, eu am 22 de ani, fata 20.

Răspuns Apreciat de Editori
| Niceguy2019 a răspuns:

Daca iti place tipa si ea te place eu zic sa o pastrezi, intelege ca poate nu este singura in casa, poate sta cu parintii ei, poate mai are si alte treburi, poate nu sta cu telefonul in mana tot timpul. Parerea mea este sa stai calm si sa nu te mai agiti asa ca nu iti raspunde imediat, fii in continuare insistent dar nu te duce catre penibil. Sa fiti fericiti impreuna dupa pandemia asta!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate ca are internet prost, ori pur si simplu e mamaie si tehnologia.
Ori poate e topita dupa telenovele si mereu pune pauza vreunui serial, ca sa iti scrie tie.
Ignora semnele astea deocamdata, pana cand iesi cu ea.

| OldSoul a răspuns:

Hmm.
Ce sa faci?

E simplu, uita-te la ce mesaje ii dai tu, si incearca sa vezi ce mesaje i-ai dat atunci cand dispare.

Poate nu stii cand sa te opresti si exagerezi cu conversatia mai mult decat trebuie, prin urmare, se plictiseste si evita sa mai raspunda.
Sau poate chiar nu are ce zice cu referire la raspunsurile tale.

Aia e, se mai intampla, poate mai des decat crezi, dar asta nu inseamna ca persoana respectiva te evita sau ca nu este interesata de tine.

| Bozgi200 a răspuns:

Când îți mai da seen, scrie asta: "Mă lași in seen ha"? sau "Daca ma mai lasi in seen dau cu papucii dupa tine"
Crede-mă... funcționează de multe ori. Asa îi arăți ca vrei sa vorbești mai mult si la un moment dat o sa se învețe. Ușor ușor va apropiați așa puțin. Acum ca trece si starea de urgență va puteți întâlni mai pe ascuns.

| Bozgi200 a răspuns (pentru Bozgi200):

Dupa fiecare "amenințare" pune si un "laughing))" sa stie ca e o glumă ( sunt persoane ce se ofensează)