| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut o fata pe net, ne-am intalnit in oras, am vrut sa platesc consumatia dar s-a oferit sa plateasca ea, pentru ca i-ar fi facut placere cum zicea ea. A platit ea consumatia, mentionez ca pretul nu era mare. Mi-a spus ceva de genul : Tinem legatura si m-a intrebat daca pot sa vin peste cateva zile la o bere.
A doua zi i-am trimis un mesaj prin mail la care mi-a raspuns cu ceva de genul ca isi cere scuze ca raspunde mai tarziu, ca a avut treaba si ca imi ureaza o saptamana frumoasa. Mesajul cu o saptamana frumoasa mi s-a parut suspect dar in fine.
I-am scris ca m-am simtit bine in compania ei dar de aproape 2 zile nu mi-a mai trimis nici un mesaj. Pe de alta parte pe acel site de socializare isi anunta prezenta la un party bine mai mult cu oameni din jobul ei.
Ce ar mai fi de facut? Sa o las in pace? Sa o sun? Chiar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Mi se pare ciudata invitatia din partea unei fete la o bere.fa ce simti..asta sa faci mereu

poate ti-a urat o saptamana frumoasa pentru ca nu va mai intra sa iti raspunda. poate u are net, are probleme cu pc-ul.

daca ti-e frica ca vei avea sentimente si poate nu le merita gresesti..nu ai de unde sti pana nu incerci.

eu am facut ce am simtit dar cu retineri si regret..in viata vei regreta mai mult ce nu ai facut decat ceea ce ai facut.
smyle -viata e frumoasa si merita traita. daca nu e fata serioasa sau cum vrei tu renunti..pana atunci fa ce simti..sa nu regreti mai tarziu sun-o va accepta sa iasa cu tine. poate nu intra prea des la pc si de asta raspunde greu..nici eu nu inutru prea des..in ultima perioada poate 1 data pe saptmana.

| BloodyBallad a răspuns (pentru justadream94):

Ţi se pare inestetic ca o fată să bea bere?

| justadream94 a răspuns (pentru BloodyBallad):

Nu.1 o fata care se respecta nu bea ere
2.sa zicem ca ii place berea, ok nici o problema dar tu ca fata nu inviti un baiat la o bere. poate daca iesi cu el comanzi si tu o bere..sau a zis-o in spirit de gluma

nu pun eticheta persoanei pentru ca nu o cunosc..si nu vreau sa trag concuzii gresite..pe el il sfatuiesc sa faa ce simte pentru ca e normal.mi se pare mai ok asa decat sa stai si sa incerci sa uiti..merge treaa vei fi fericit, nu merge stii ca ai incercat si nu vei trai cu gandul ce ar fi fost daca.

| BloodyBallad a răspuns (pentru justadream94):

Te referi că o fată care se respectă bea doar suc şi vinuri scumpe, puse în pahar cu picior?
Am priceput. Baftă!

| valentino52 a răspuns (pentru BloodyBallad):

Sa nu exageram. Daca iesiti seara intr-un pub e OK sa bea bere. Sunt altele care dau shoturile de tequila cu zecile si cad sub mese. Dar daca iesi la o cafeanea la ora pranzului la prima intalnire nu cred ca e OK nici ca fata, nici ca baiat sa comanzi o bere. Nu cred ca e cea mai buna prima impresie.

| justadream94 a răspuns (pentru BloodyBallad):

Tu poti intelege ce vrei..nu e problema mea cum interpretezi lucrurile.

nu am spus nimic legat de bere si suc din contra mai bine si sanatos e sa bei bere decat suc..nu vreau sa dau lectii de comportament sau sa imi dau eu cu parerea despre gusturile altora..fiecare are alte preferinte

o fata care vrea sa faca impresie nu bea sau te invita la o bere din prima..eu unul nu sunt un inrait consumator de alcool dar nu comand bere niciodata cand ies cu o fata.

nu am spus nimic de vinuri scumpe.te poti respecta foarte simplu.o apa plata sa iti dau un exemplu.

nu am spus ca fetele nu au voie sau nu e frumos sa bea bere.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa iti faci prea multe sperante cu ea... o femeie cand plateste consumatia si te mai invita si la bere iti cam da de gandit...

| LOkk12 a răspuns:

Parerea mea:
1. daca fata dorea sa comunice cu tine mai departe--gasea timp sa-ti raspunda la mesaje.
2.indiferenta este cea mai eleganta forma de refuz( din partea unei fete)
3.las-o in pace...ce-i al tau e pus deoparte! Good luck amigowinking

| neutrino a răspuns:

Ghinion. Nu esti inca in fruntea listei.

| justadream94 a răspuns:

Faci cum crezi tu ca e mai bine..aici se dau sfaturi tu alegi ce iti place. daca tie iti place fata si ea a iesit cu tine lasandu-ti impresia ca vrea sa mai iasa se foarte probabil sa te placa. zic foarte probabil pentru ca nu iti pot spune nimic cu certitudine, nu cunosc persoana dar cred ca a fost sincera..merita incercat, nu ai nimic de pierdut. poate e foarte ocupata si totusi putinul timp pe care il are il petrece cu tine.

| MrDumbo a răspuns:

Eu zic sa o lasi.