| Barbie_6587 a întrebat:

Am cunoscut o floare.
Mi-a spus povestea ei,
Mi-a spus ce-o doare.
Petalele i-se sfasiau
La fel si inima mea,
In timp ce-mi povestea.
Am stiut de la-nceput
Ca floarea ei pereche
A parasit-o si n-a stiut
Ce mult o doare.
Ma uit la a mea floare.
In timp ce-mi povesteste
Ma uit. si vad ca moare!
Mai are cateva petale
Si-acelea pline de durere
Dar dragostea disparuse
Inca de la prima petala.
Care ii cazuse.
Si o ascult in timp ce tac,
Floarea mea stie ca ii fac pe plac
Si ca-i ascult ultimele cuvinte.
Puterea si-o pierduse
La fel si inima.
Si floarea ei pereche,
Mai demult,
Smulsa din pamant
Murise!

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, foarte frumos... daca tu ai compus, sincere felicitari!

| Bacemi a răspuns:

Sugestiva. Chiar imi place foarte mult. Daca ai lucra un pic la forma eu spun ca ar putea ajunge o poezie superba. Pentru utilizatorul anonim ( care da impresia ca ma apreciaza si care daca nu ma insel a exprimat asta in mai multe postari ) : Daca nu mai postez pe site asta nu inseamna ca nu am continuat sa scriu. Nu am renuntat la aceasta pasiune dar prefer sa o impartasesc doar prietenilor. Mi-ar placea sa stiu cine esti. Inca nu mi-e clar daca ai de fapt un cont sau nu.

| Elena1234456 a răspuns:

Direct la favorite poezioara love struck superba.

| madalicious a răspuns:

Imi place la nebunie. love struck Pacat ca sfarsitul e trist... sad

| georgegs a răspuns:

Si.cu,ce.vrei.sa.te.ajutam.mai.exact?

| adelaroman79 a răspuns:

Woow!
E super:X.

| bbe a răspuns:

E chiar frumoasa!:X

| Alecsandraa97 a răspuns:

Ce frumos! bravo prietenei tale si tie ca ai postat-o! big grin

| Barbie_6587 explică:

N-am de ce sa mint ca eu am compus poezia ca nu ar fi drept fata de adevaratul autor. A fost compusa de cea mai buna prietena a mea, m`a impresionat si am simtit ca trebuie sa o pun aici! Atata tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde sint ce-i care l-au anihilat pe Bacemi ca talent literar? Imi pare bine ca a rezistat ca user dar ca om mai presus de orice.Despre poezioara iti pot spune ca e frumoasa dar nu mai continua pentru ca sint citiva care nu te scapa din vedere.

| maddytza a răspuns:

Prea mijtho...si daca e fcta de tine si mai misto...love strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck:X:X