| kissp a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum 2 ani de zile cand am fost in vacanta la bunici, distanta dintre noi este de 300 km. Cat timp am stat acolo am petrecut clipe de neuitat, asta s. a intamplat 2 veri la rand, dintre prima vara si a doua am pastrat legatura si la distanta dar acum nu mai vorbeste cu mine cu toate ca mi-a spus ca ii place foarte mult de mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa astepti sa vina vara!
Si sa faci exact ce face el, anii au trecut, e inconjurat de fete si baieti, probabil continua sa te simpatizeze, dar exista acolo, in apropierea lui, ceva care il atrage mai mult decat simpatia lui de doua veri.
Fii realista si uita-te si tu in jurul tau, poate nici n-ai observat dar si tu esti inconjurata de destule persoane interesante si pe care, nici macar n-ai incercat sa le cunosti...
Ia incearca!
Nu te amari de pomana, oricum vara va veni!happy

| kissp explică (pentru greece12):

Da...ai dreptate, am aflat ca are prietena dar cu toate astea l-am invitat la majoratul meu si a venit si nu a fost nici cuminte laughing, chiar daca pentru mine a insemnat ceva ca el a fost prezent la majorat si o saptamana in care a fost de vis pentru mine, am inteles ca nu poate fi nimic si il pastrez doar pentru cand poate fi al meu si in rest cum spui si tu am aici langa mine persoane caora nu le acordam atentie fiindca eram orbita de el.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai nu prea ai ce face, chiar daca te place el vrea probabil o relatie mai,, de aproape,, care poate o si are si de aceia nu mai vorbeste acum cu tine, alta explicatie nu am

| Ebby a răspuns:

Discuta cu el, foarte serios. Dar gandeste-te ca... Relatiile la distanta chiar nu tin. Voi puteti fii impreuna, dar nu este acelasi lucru ca si cum ati fi unul langa celelalt. Trebuie sa discuti cu el, atat si problema se va rezolva de la sine.