| brunett3 a întrebat:

Am cunoscut un baiat de care imi place. evident.
M a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu i am zis ca la vara fiindk acum vreau sa ma concentrez pe scl. Insa m a intrebat daca poate sa se puna cu o fata.sad.
Oare mai tine la mine?
Nu suntem impreuna insa el vrea tot timpul sa ma sarute si eu ma feresc ( nu stiu cum)...Si ma gandesc ca din vina mea vrea sa fie cu alta adica la mine nu gaseste ce cauta si cauta in alta parte crying.
Ce credeti? Va rooog multe pareri

Răspuns Câştigător
| elasexygagica a răspuns:

Daca ai fost fraiera si l-ai refuzat? ce-ai fi vrut? sa stea dupa tine ca fraierul? daca tu zici ca vrei sa iti vezi de scoala ia lasa TPU si treci la invatat acum, o sa ai timp de TPU la varawinking

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E irelevant dacă ţine, mai ţine sau a ţinut vreodată în vreun fel la tine.
El te-a vrut, tu l-ai refuzat (mă rog, l-ai amânat - tot aia în ochii unui băiat/bărbat!). Sfârşit de poveste.
Indiferent dacă ţine sau nu la tine, doar n-o să stea de papagal singur pân' la vară dacă el îşi doreşte relaţie doar pentru că tu, prinţesa prinsă într-ale şcolii, vrei să te concentrezi pe şcoală şi nu ai tu timp de el acum.
Totuşi foarte bine ai făcut că l-ai refuzat decât să fi acceptat şi-apoi să-l neglijezi.
Când ai să-l vrei, tu să-l cauţi şi să-l rogi frumos să stea cu tine, nu te lua după d'alde Clauditza21 c-o să te caute el, că dacă stai s-aştepţi să te caute el, s-ar putea să aştepţi tu mult şi bine.
Salut.
P. S.: Nu credeam c-am să spun vreodată asta dar pe bune că cel mai mult mi-a plăcut răspunsul dat de elasexygagica.

| Crisu a răspuns:

Poate el vrea prietena si cum tu nu esti cu el, el are tot dreptul sa fie cu cine vrea. Daca la vara o sa mai vrei si o sa mai vrea sa fie cu tine, ok. Dar acum cum tu l-ai refuzat, poate fi cu altcineva.Nu cred ca din cauza ta vrea sa fie cu alta...

| EuCuTine a răspuns:

Pai am inteles ca scoala este nr. 1 acum dar frate el sta si asteata pana la vara... La vara cunoaste in 3 luni multe fete te ai gandit la asta.Eu zic sal saruti asa il ti cald cel putin pana termini cu tezele si ce este mai important. Daca iti faci un prieten sa stii ca nu iti dau profi 4.

| Clauditza21 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa lasi totul sa curga de la sine.Atata timp cat nu sunteti impreuna si tu l-ai refuzat, el are dreptul sa se combine cu oricine, iar daca la vara va fi singur si va mai vrea sa fie cu tine, cu siguranta te va cauta el.

| Anonimuluscyk a răspuns:

De ce nu-l saruti? Lasa scoala! ca o sa ai timp si de ea. Un sarut o sa te impiedice sa mai inveti?!

| BlondeSourcherry a răspuns:

Doamne ma dar... eu zic sa te tii si de scoala si daca ti la el si nu vrei sa l pierzi de ce sa nu va cuplati? nu inteleg ori ca stai si te framanti non stop pentru el ori ca stai si te gandesti la el ( ca sunteti impreuna) mi se pare tot una...