| DiannaDi a întrebat:

Am cunoscut un baiat într-un anturaj si i-am trimis ziua urmatoare cerere de follow pe insta. Mi-a dat accept si mi-a scris. Eu consider ca i-am dat de inteles cu asta, ca îl plac. De atunci, au trecut aproape 2 saptamani, în care ne-am vazut o data, avand discutii amicale si ne-am văzut pentru ca a vrut el. Nu stiu ce sa cred, pentru ca imi scrie rar, o data pe zi sau maxim de doua ori fara sa vorbim mult. I-am scris si eu de cateva ori prima dar nu vreau sa o dau în penibil, tot sa ii scriu, avand în vedere ca si cand vorbim, ori ma lasa la seen la un moment dat, ori da seen foarte tarziu. Eu am impresia ca nu e interesat, dar cu toate astea nu inteleg de ce mai imi scrie, daca tot nu vrea nimic de la mine, ca eu asta deduc. Aveti aceeasi parere? Nici nu mai stii cum e bine in ziua de azi, daca toata ziua le scrii baietilor, te fac disperata. Daca nu le scrii, nu esti interesata. Dar eu cred ca e de datoria baiatului sa caute fata. Eu mi-am calcat pe orgoliu si cred ca am facut destule ca sa-i dau de inteles ca il plac.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O dată pe zi e rar?! laughing))))))
eu crec și omu te place da n-aveți conexiune și mai nimic în comun și de aia nu sunteți în stare să legați o conversație cum trebuie.
abordează și tu subiecte mai complexe și vzi dacă e mai interesat

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul vorbeste de plictiseala e ocupa sa rupa patul cu o gagica faina. daca era interesat te suna si te cauta in continu, ascultama sunt barbat stiu ce zic,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ce mai vrei acum? Să tot scrii mesaje? Seen, blog, vlog și alte chestii virtuale. Să îi spui că îl placi și hai să ne vedem la față. fies tu feis.

| Nemessys a răspuns:

,, am făcut destule ca să ii dai de înțeles ca îl plac " laughing
Destule fiind 2-3 mesaje, inițiere de conversație și un amarat de follow pe Instragram? Asa dai tu de înțeles ca îl placi?

E ca și cum ai ridica o sticla goala și după ai spune ca ai depus prea mult efort laughing. Asa și aici. Ai făcut niște chestii mărunte, care nu știu de ce pentru tine sunt foarte valoroase și apoi zici ca ai făcut prea multe și ca e prost din cauza ca nu își da seama ca îl placi.
Dar i ai zis scurt și la obiect,, ba uite. Te consider un tip interesant și chiar mi ar plăcea sa te cunosc mai bine "? Nu cred.
În plus nu înțeleg cum de îl placi dacă îl cunoști de puțin timp. Dar ma rog.
Oricum, ceea ce ai făcut tu, putea sa fie făcut și de o fata care voia doar o prietenie cu el, asa ca nu ai făcut cine știe ce efort. Nu zic ca ar trebui sa faci mai mult, dar spune i direct ceva asemănător cu ce am zis eu mai sus. Dacă vrea, bine, dacă nu, aia e.

| Goete a răspuns:

Calcat pe orgoliu?
Pe tine te-a crescut strabunica, inteleg happy
O intrebare... toti cei cu care scrii pe Insta sau pe alte retele, vor ceva de la tine? - doar intreb, ca eu mai scriu si cu persoane cu care nu vreau sa ma cuplez

| Jade20 a răspuns:

Orice baiat/barbat atunci cand este interesat preia el initiativa ori cat de timid sau ocupat si cu treaba ar fi. Asa sunt ei.
El nu este interesat, iti raspunde la mesaje de complezenta pentru ca de ce nu (asa sunt unii, nu trebuie sa fie neaparat vreun motiv bun la mijloc).
Lasa-l in pace.