| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un tip de pe net si am crezut desigur ca o proasta ca poate fi ceva intre noi, dar el mi-a spus de curand ca numai dupa ce ne intalnim (locuieste in Germania) o sa vedem daca o sa fie ceva intre noi.Ideea e ca m-am atasat de el ca acum sa ma pun pe plans cand am auzit ce are el in cap, l-am intrebat de ce nu isi face o prietena acolo si a spus ca mai intai vrea sa ma cunoasca.
Eu vreau sa ma intalnesc cu el pentru o zi doua si sa vad cum e, nu vreau sa stau sa ma intreb ce ar fi daca o sa ne placem si sa imi fac iluzii pripite, dar deja cand ma gandesc la ce mi-a spus ma simt prost si nu ma pot abtine din plans.Stiu ca o sa va intrebati daca ma face sa ma simt prost atunci de ce tot vreau sa ma duc la el sau de ce nu renunt odata, va intreb doar ce as putea sa fac sa ma pun pe plans perioada cand o sa ne vedem sunt o fire foarte emotiva.
Si va rog fara raspunsuri in bataie de joc sau sa radeti de mine, deja am suferit o despartire dureroasa si vreau sa vad daca poate sa fie ceva intre noi sau nu ca sa pot pune capat pana nu e prea tarziu.Cum am mai spus m-am atasat de el pentru ca mereu vorbea dragut si pentru ca sunt proasta si se pare ca vreau sa sufar iar.Ma simt asa confuza nu stiu exact ce vrea, ce gandeste.Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca aveai 13 ani, atunci te credeam, dar tu fiind dictamai femeia, consider ca ai dorit sa faci o gluma, si ai cam dat gres. Asadar, fara intentia de a te supara, dar sunt de acord cu tine ca trebuie sa te simti exact asa cum ai specificat, chiar daca esti sau nu confuza rau. O dimineata frumoasa!

| Alcyon a răspuns:

Draga mea, trezeste-te la realitate! Asta nu e o relatie in adevaratul sens al cuvantului! Poate ca tipul ala mai converseaza cu inca 10 femei in afara de tine, ca asa fac baietii culesi de pe site-urile de socializare. M-am intalnit cu fel si fel de oameni (inclusiv de pe net) si pot sa-ti spun un lucru: pe net e una, in realitate e cu totul alta. S-ar putea sa ai o dezamagire cand o sa-l vezi "face to face". Omul are dreptate.

| Psihedelic777 a răspuns:

Stiu prince treci ...am trecut si eu prin asta si stiu cat de dureros este.Dar incearca sa te linistesti. Oricum timpul le v-a rezolva pe toate. Daca spune sa va intalniti,atunci du-te, da o sansa relatiei voastre si vezi cum merge(dar orice ar fi nu te grabi, sa nu faci vreo greseala).Mai vorbeste cu el, vezi ce zice, cum se comporta si astea.In rest incearca sa stai linistita, nu are rost sa te consumi si sa suferi...o sa fie bine intr-un final.Crede-ma.Iti doresc numai bine!happy

| Floricikmov a răspuns:

Pai nu mai sperati la relatii la distanta niciodata nu vor fi perfecte. Eu nu cred in relatii la distanta decat 20% si tot cred ca este mult. Oricum stiu cum este cand te atasezi de cineva dar nu o sa-l poti uita daca te desparti de el doar daca o sa gasesti pe altcineva. A m trecut si eu prin despartiri dar cunoscand alte persoane treci peste, mi-am facut prieten nou si pe cel din trecut la uitat. Nu se merita sa te uiti in trecut ca ai fost odata acolo ci fa-ti visuri noi pentru viitor. Nu fi trista iesi afara distreaza-te o viata ai nu 100. Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi frumoasa!

| KinderRM a răspuns:

Bună!

' Mai întâi, vreau să te cuceresc pe tine. ' - aşa ţi-a zis? Păi sfatul meu este să rămâi acolo unde eşti, să nu te duci în nicio Germanie pentru că nu mi se pare un om de încredere. Poate ştii tu mai bine, dar de cele mai multe ori sunt false aceste persoane doar pentru a scoate un ban pe tine. Din aşa-zisa ' iubire ' sau aşa-zisul ' plăcut ' pe care tu îl simţi pentru acest băiat, să nu te împingă să faci lucruri nebuneşti. Nu cred că ai cum să te ataşezi de o persoană pe care nu o vezi, pe care nu o cunoşti. Te ataşezi de vorbe, dar de el/ea sigur nu pentru că nu l-ai văzut/ai văzut-o şi nu cred cum ar fi posibil această plăcere.
Serios acum, chiar nu îţi dai seama că e un terminat şi nu te vrea pentru el? Stai fata mea acolo unde eşti, este mai bine! Sunt milioane de băieţi în lumea asta şi tu ai găsit un fake pe net? Despărţire durereoasă? Ce tot spui acolo? Toate despărţirile după părerea mea trebuie să fie pe cale amiabilă, indiferent de motivul despărţirii. Deci, fără plânsete şi fără alte prosti. Calmează-te, nu mai plânge, gândeşte pozitiv şi mai ales gândeşte-te la ce s-ar putea întâmplat când vei ajunge acolo.

| Dya7788 a răspuns:

Relatiile de pe internet nu sunt mereu reale. Nu stii cu cine vorbesti iar cand ajungi fata in fata cu el realizezi ca nu acela din poza. Eu ti-as recomanda sa-l uiti.
Dar daca vrei asa de mult sa te intalnesti cu el (desi nu e recomandat) puteti discuta sa va intalniti ex. restaurant, cafenea, parc etc.

Funda?