| alex495 a întrebat:

Am disfunctie erectila pornografica, m-am masturbat mult si cand am interactiune fizica am doar semi erectie sau se pierde usor. Am inteles ca se poate vindeca de la sine in 3 luni, dar as vrea sa grabesc procesul de vindecare.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te prezinti la un cabinet particular al unui psihoterapeut sexolog specializat pe probleme de dinamica sexuala, care probabil poate sa te ajute in problema ta. Sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Te avertizez ca niciun medic nu-ti poate pune un diagnostic care nu exista. Diagnosticul pretins de catre tine nu exista.

| alex495 explică (pentru doctorandus):

Cauta pe net in engl. Exista

| doctorandus a răspuns (pentru alex495):

Pe internet scriu toti tampitii. Nu e o dovada ca ar exista un asemenea diagnostic. In DSM-5, ICD-10 si ICD-11 nu exista. Deci niciun medic nu poate pune acest diagnostic ca oricum nicio societate de asigurari medicale nu-ti va compensa tratamentul pentru o boala imaginara. La fel de bine poate scrie ca ai boala lui Calache, morgellons sau hipersensibilitate electromagnetica (toate trei sunt boli imaginare).

| tup3u a răspuns:

Ai încercat cu pastile?