| onutza19_1998 a întrebat:

Am facut 2 teste de sarcina la interval de 4 zile deoarece menstruatia mi-a intarziat cam mult luna aceasta.De obicei este neregulata, dar intarzierea e cam mare(10 zile)..Ambele teste au iesit negative.Intrebarea mea este urmatoarea:sa ma incred in testele de sarcina si sa stau linistita? Daca eram insarcinata nu iesea macar unul pozitiv? Ce sa mai cred? Testele sunt sigure? A mai patit cineva asa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca stii ca exista posibilitatea sa fii insarcinata,prezinta-te la medicul ginecolog.
Testele de sarcina pot sa si greseasca,desi e prima metoda de depistare a sarcinii,cel mai sigur este insa,medicul ginecolog!
Nu-i nevoie sa te apuce disperarea,eventual,mai fa si alte teste, diferite(sure check, barza, intelegi) dar mergi la medic, orice intarziere a ciclului mai mare de doua saptamani necesita diagnostic si tratament corect!

2 răspunsuri:
| Memet_Alan_1990 a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa iei anticonceptionale