| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema... mi-a intarziat menstruatia vreo 7 zile...trebuia sa`mi vina pe 24 luna aceasta... mi-am facut 2 teste de sarcina la interval de 48 de ore... dar au iesit negative amandoua...deci am exclus posibilitatea de a fi insarcinata...totusi ma sperie faptul ca mi-a intarziat desi in ultimele 4 luni a fost regulat...nu mi s`a mai intamplat pana acum... dureri menstruale am de vreo 2 zile dar nu foarte pronuntate iar sanii sunt mai tari ca de obicei si ma dor putin ( asta am observat azi )...ma puteti ajuta cu sfaturi si pareri? multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E bine sa mergi la un medic pentru investigatii.

| M.J. a răspuns:

Cati ani ai?

| Pufulete666 a răspuns:

Da ce ai, facut sex cu cineva de te ingrijorezi asa, k daca nu nu ai motive. Nu te speria, mie nu mi-a venit o data 2 luni la rand, si eu m-am speriat la inceput dar dupa am stat si am gandit la rece si m-am gandit k daca nu am facut sex cu nimeni nu am de ce sa ma ingrijorez, in legatura cu sani probabil cresc ori ti s-a parut tie din cauza k ti-a intarziat

| utilizator.tpu_7269 a răspuns:

Testu se face dupa o saptamana de l acontactu sexual.
Daca ti-a iesit negativ esti ok.

| ullyse a răspuns:

Cu acest text, mai mult sau mai putin, am trecut de multe ori prin emotie, crezand ca voi fi tatic, dar dupa a 5-a oara am inceput sa gandesc mai clar si mai calm, analizand daca am facut ceva gresit sau nu, apoi dadeam pronosticuri, "mai asteapta 3 zile", "ai rabdare ca saptamana asta iti vine".
Tie nu stiu ce sfat sa iti dau in afara de a avea rabdare, ca o sa iti vine si tie!

| speranza24 a răspuns:

Atunci cand avem intarzieri de menstruatie, cauzele pot fi foarte multe,,, stresul e pe primul loc, alimentatia, scaderea in greutate, ecc.Ca sa fi mai sigura, mergi la un ginecolog si el iti va spune mai detagliat cauzele intarzieri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-a intamplat si mie ( cu exceptia sanilor ). Nu cred ca este grav, mie mi-a intarziat 10 zile. Organismul este de vina.
Despre faza cu sanii nu stiu ce sa zic... E prima oara cand ti se intampla sa te doara sanii dar in acelasi timp sa nu iti vina menstruatia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consultă un medic ginecolog.
În mod normal tensiunea din sâni trebuia să cedeze la instalarea menstrei.
Sănătate.
Pa, pa.