| Adina2442 a întrebat:

Buna ziua pe data de 9 am facut un tetst de sarcina care a iesit pozitiv.A doua zi am eliminat o membrana subtire ca un fel de saculet. Am citit pe internet si toate informatiile duceau la un avort spontan.Mentionez ca dupa ce am eliminat chestia aia, durerile de burta au incetat ca prin minune. Nu am fost la doctor pentru ca mi.e foarte frica, iar azi dupa 10 zile testul mi.a aratat 2 liniute. E posibil ca dupa 10 zile de la avortul spontan sa arate asa? Sau inca sunt insarcinata? Am citit ca saculetul acela pe care l.am eliminat e saculetul unde sta bebe plus ca am eliminat si cheaguri de sange..Va rog ajutati.ma..Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu crezi ca un medic ginecolog ar sti mai bine? Poti face complicatii.Care nu se rezolva aici.Aici doar primesti sfaturi si indicatii.De multe ori contradictorii.Te feresti de cineva?

| mona a răspuns:

Du-te la ginecolog si fa un ecograf, decat sa te trezesti cu o complicatie severa mai bine o previi din timp

greece12
| greece12 a răspuns:

Avort spontan si stai asa de zece zile?!?
Mergi imediat la medic,poti face o infectie generalizata,o hemoragie interna si sa dai in leucemie,nu te juca cu sanatatea si viata ta!
In putine cuvinte, stand si tratandu-te singura, fara sa fii sub supravegherea atenta si competenta a unui medic, risti sa nu mai poti avea copii niciodata, cel putin!
Urgent la medic!

| VadTot a răspuns:

Daca Tot ce spui este adevarat. Te sfatuiesc sa mergi imediat la medic! poate intr o zi iti vei dori sa ai un copil. si este posibil sa numai poti avea!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fi fost vorba de un avort spontan!
De asemenea, este posibil ca testul de sarcină să mai identifice hormonul HCG în urină TIMP de vreo 3 săptămâni DUPĂ avort.

Oricum, TREBUIE să mergi la un control ginecologic şi să faci o ecografie ovariană/pelvină ( sau una transvaginală )!

Toate cele bune.