| username1234521 a întrebat:

Am facut dragoste cu iubita mea, am folosit prezervativ si nu mi-am dat drumul in ea, dupa ce am scos-o m-am masturbat si cand am dat prezervativul jos probabil au cazut 2-3 stropi in pat, se poate sa ramana insarcinata daca s-a asezat pe locul respectiv? din cate stie nu a facut asta, si nu au ramas urme cum ca lichidul ar fi intins prin pat sau cum ca ar fi fost atins. Nu stie daca este in perioada fertila, menstruatia ar trebui sa ii vina pa 12-14 septembrie.
PS: Stiu ca am postat o intrebare anterioara asemanatoare si ca ma fost nesimtit, dar am nevoie de un raspuns.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O fata/femeie nu poate ramane insarcinata decat in cazul in care in vaginul ei ajunge sperma insa DOAR in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Indiferent de modul in care ajunge sperma in vagin, dar acest lucru se produce in celelalte 20-22 de zile ale ciclului, deci in afara celor 5-6 ale perioadei fertile, NU se poate forma vreo sarcina. Noi nu avem de unde sa stim lungimea ciclului ei menstrual, daca acesta este regulat sau neregulat, cand este ea in perioada fertila, in ce moment a fost intretinut actul sexual, deci nu se poate da un raspuns exact/corect fara a sti datele mai sus prezentate. Dar din cele prezentate in intrebare posibilitatea de a se forma o sarcina este cel putin teoretic extrem de mica daca nu chiar imposibila.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida numai din atat.

| n1445 a răspuns:

Nu