| Saythetruth a întrebat:

Bun, deci sa va explic, acum 4-5 zile am facut dragoste cu iubita mea, am folosit prezervativ, nu mi-am dat drumul in ea sau ceva, cand am simtit ca imi vine am scos-o si m-am masturbat, dupa ce am dat prezervativul jos au cazut 2-3 stropi pe pat, ea crede ca probabil s-a asezat acolo. Am pus o intrebare anterioara in care am primit raspunsu ca nu ar putea ramane insarcinata de la asta, menstruatia ar trebui sa ii vina pe data de 12-14 septembrie teoretic, acum 2 zile am mers la strand, apa rece, apoi calda, rece tot asa, pe urma ieri am mers la un prieten la piscina si ne-am scaldat in apa rece, pe urma a vazut ca are un strop de sange pe lenjerie, se poate sa fie din cauza ca a racit la ovare sau ceva? sau e posibil sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice sangerare petrecuta cu 7-8 zile inainte de data calculata de a incepe menstruatia trebuie privita cu multa circumspectie deoarece se considera ca reprezinta o situatie anormala deoarece ar fi mult prea devreme si pentru a fi sangerarea de nidatie. Asa cum am mai raspuns probabilitatea de a se fi putut forma o sarcina in conditiile descrise in intrebare este extrem de mica spre imposibila. Dupa trecerea a doar 4-5 zile de la data intretinerii respectivului act sexual, Nimeni nu se poate pronunta in mod absolut introastfel de situatie cu totul ambigua. Sanatate!