| username1234521 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu acum cateva zile 4-5 zile, pe urma am vazut ca au ramas niste picuri de sperma pe pat, nu cred ca m-am asezat iar el nu si-a dat drumul in mine sau anumite lucruri, prezervativul era ok, totul era cum trebuie, acei stropi au cazut cand a dat prezervativul jos iar eu probabil m-am asezat pe el, nu stiu sigur asta, pe urma, din raspunsurile pe care le-am primit la intrebarea anterioara, toata lumea a spus ca nu am putut ramane insarcinata, menstruatia ar trebui sa imi vina pe 12-14 septembrie, in decrusul acestor 4-5 zile am fost si la strand, am stat in apa rece, calda, la frig, caldura, pe urma azi am mers la piscina in apa rece si am observat ca mi-a cazut un strop de sange pe lenjerie, ce ar trebui sa insemne asta? ca am ramas insarcinata? Sau am racit la ovare? am nevoie de un raspuns. nu un raspuns simplu cu da sau nu...

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca pe zi ce trece, incet incet se instaleaza paranoia. Probabilotatea de sarcina nu poate depasi valoare de 1%. Un stres prelungit pe o perioada de inca circa 10 zile poate lasa urme psihice grave, nefaste. Sanatate!

| VenomMMA a răspuns:

Da, cred ca o sa ai tripleti. laughing Glumesc, este totul in ordine, n-ai de ce sa-ti faci griji. Probabil ai racit stand atata timp in apa rece, apoi in calda si tot asa. Data viitoare fii mai atenta. happy Nu ramai insarcinta doar stand pe un prezervativ. Spermatozoizii nu se vor catara in vaginul tau de parca ar escalada Everestul.

| xunshu a răspuns:

Hmm,probabil ai racit. Dar daca nu esti sigura nu strica sa incerci niste teste de sarcina..cu toate ca ma indoiesc de o posibila sarcina.