| marianbobe a întrebat:

Salut, daca am facut sex cu iubita mea si mi-am dat drumul in prezervativ dupa care l-am scos si m-am sters da nu m-am sters destul de bine si iubita mea s-a asezat pe penisul meu meu cu vaginul (nu a intrat, doar s-a asezat si a atins zona vaginului) sunt sanse de a ramane insarcinata?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu asa se produce o sarcina. Ar trebui sa fie in perioada fertila si sa aiba loc ejacularea in interior. Spermatozoizii nu umbla pur si simplu pe piele spre interiorul vaginului. Recomand sa va mai documentati inainte de a mai intretine relatii sexuale. E important sa stiti lucruri despre sex si despre corpurile voastre. Va puteti uita impreuna pe Youtube la canalul barza vs sexul.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt confuza!
Vaginul este o cavitate (gaura) care se afla 100% in interiorul burtii femeii. Asadar este imposibil sa se fii asezat cu vaginul din burta peste penisul tau, odata ce la vagin poti ajunge numai prin penetrare.

| marianbobe explică (pentru Violleta2022):

Mersi, dar de atunci are mai multe simptome, ii vine greata, sa vomite etc, poate fi si de la raceala pentru ca a racit dar imi e frica sa nu fie de la.

| Violleta2022 a răspuns (pentru marianbobe):

Greata si starile de voma sunt de la mancare, raceala, enterita, intoxicatie, covid samd.
Simptomele de sarcina pot apare duap 3 saptamani d ela fecundare, nu a doua zi sau in cateva zile de la sex si in nici un caz ca s-a asezat cu fundul peste penisul tau.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Goete a răspuns:

De ce te preocupi tu, daca nu se preocupa ea?

Tu crezi ca spermatozoizii s-au pus sa "inoate" pe uscat, au gasit gaura vaginului si au intrat? Chiar crezi asta? happy